Yaşlılar, Airbus’ta gönüllerince eğlendi

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve yaklaşan Yaşlılar Haftası dolayısıyla Kızılay Huzurevinde kalan yaşlılara seyahat ömrünü tamamladıktan sonra Balıkesir'in Burhaniye ilçesine tırlarla getirilerek restorana dönüştürülen Airbus A 340 tipi uçakta bir eğlence düzenlendi. Yaşlılar, kendileri için düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlenerek felekten bir gün çaldı.

0
593

-Yaşlılar uçakta eğlendi

Edremit Kızılay Huzurevi’nin 40 sakini, ilçede faaliyet gösteren “Edremit Anneleri” isimli topluluk tarafından, restorana dönüştürülen Airbus A340 tipi yolcu uçağında misafir edildi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve yaklaşan Yaşlılar Haftası nedeniyle farklı bir etkinlik gerçekleştirmek isteyen Edremit Anneleri Topluluğu, ilçedeki Kızılay Huzurevi’nin misafirlerine unutamayacakları bir gün yaşattı. 40 huzurevi sakini yaşlı, Burhaniye ilçesinde restoran olarak hizmet gösteren Airbus A340 tipi yolcu uçağında konuk edildi.

Canlı müzik eşliğinde yemeklerini yiyen yaşlılar, çok sayıda yeni insanla tanışıp sohbet etme fırsatı buldu. Çalınan şarkılara eşlik eden yaşlılar, daha sonra annelerle dans etti. Hareketli müziklere de kayıtsız kalmayan yaşlılar, saatlerce oyunlar oynadı. Güzel bir gün yaşadıklarını ifade eden huzurevi sakinleri, organizasyonu yapanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yaşlıların bir gün de olsa doya doya eğlenmelerini, annelerin sıcak duygularını hissetmelerini ve yalancıktan da olsa bir uçağa bindim demelerini düşündüklerini belirten.Edremit Anneleri sözcüsü Nurşen Memetlioğlu, “Bunu da Dünya Kadınlar Gününe den getirdik. Yaşlılar Haftası’na denk getirdik. Körfezimizin güzel anneleri, hiç birşeyden sakınmazlar onlar. El ele gönül gönüle bu günü hazırladık. Bütün annelerinDünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Biz çok güçlüyüz kadınlar olarak. İstediğimiz her şeyi yapabiliriz. Var olsun, dünya durdukça kadınlar yaşasın. Zaten kadınlar olmasa dünya dönemez” dedi.

Kızılay Huzurevi sakinlerinden Salih Balkan Şapkalı, “Çok güzel eğlendik bugün. Çok mutlu olduk. Yaşadığım günlerimin en güzeli bugün oldu. İnşallah hep günlerimiz böyle oldsun istiyorum. Ben zamanında uçağa çok bindim. Yurt dışına gittim geldim. Türkiye’de bir çok yerlere gittim uçakla ama bunun gibi güzel değildi hiç birisi. Sağolsunlar huzurevi sakinleri bizleri unutmamışlar. Bu güzel günü hep hatırlayacağız” diye konuştu. .

Daha önce hiç uçağa binmediğini ve hep televizyonlardan izlediğini kaydeden Nuriye Seçen, “Daha önce uçağa hiç binmedim. Hiç yakından görmedim. Karşıdan görüyordum, televizyonlardan görüyordum uçağı. Çok merak ettim ille geleceğim dedim. Ağabeyim illa gitme, ne olursun gitme diye ısrar etti bana. Ben de gideceğim dedim ve geldim. Bana merdivenleri yüksek çıkamazsın dedi ağabeyim ben de ona çıkarım, oradakilerde beni çıkarır dedim ve geldim. Ne güzel çıktım, geldim, gördüm. Çok çok memnun oldum. Çok huzur buldum. Yani bir yaş daha gençleştim. Çok eğlendim burda. Allah razı olsun. Bu bana yeter. Bu sevgi yeter” ifadelerini kullandı.

Edremit Anneleri Gurubu üyesi Bahriye Paşaoğlu ise şunları söyledi; “bugün çok güzel bir gün geçirdik Nurşen hocamızın başkanlığında. Yaşlılarımızla hep birlikte olduk. Bütün arkadaşlarımız onlarla toplandık. Çok güzel bir ortamdı. Uçak Restoran çok güzeldi. Herşey güzel geçiyor. Çok mutluyuz.”

Yaklaşık 3 saat süren etkinlik, çeşitli ikramların ardından sona erdi.