Yavaş Sözünü Tuttu, Kırsala Halı Saha

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Yaylabayır ve Yüreğil Mahallelerine Halı Saha Yapımında Sona Gelindi

0
1102
KABOTAJ BAYRAM

Geleceğin gençlerin elinde olduğunu her fırsatta vurgulayan ve projelerini bu yönde şekillendiren Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile birlikte Yaylabayır ve Yüreğil mahalle ziyaretlerinde gençlere verdiği sözünü tuttu. Gençlerin isteği üzerine iki mahallede halı saha yapımı gerçekleşti.

Balıkesir’de kırsal mahallelere yapılan ilk halı sahalar kısa bir süre içerisinde gençlere hizmet vermeye başlayacak. Özellikle genç nüfusun yoğun olması nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Yaylabayır ve Yüreğil mahallelerine halı saha yapımı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan halı sahalara ilave olarak SPOR TOTO tarafından Gölcük, Osmanlar, Kınık ve İzzettin mahallelerine program dâhilinde halı saha yapımı gerçekleştirilecek.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş çalışmaları yerinde inceledi. Mahalle muhtarları ile birlikte gençlerle bir süre sohbet etti. Gençler ise sözünde duran başkan Yavaş’a halı saha ve mahalleye kazandırdıkları hizmetten dolayı teşekkür etti. Başkan Yavaş “ Sizler bu ülkenin geleceğine sahip çıkacak mirasımızsınız. Bizim tek gayemiz memleketimize görev yaptığımız sürede ne kazandırabiliriz. Gelecek nesillere ne bırakabiliriz. O yüzden de bu tür projelere rutin hizmetlerin yanında önem veriyoruz. Ki gençlerimiz kahve köşeleri yerine vakitlerini spor yaparak geçirsinler. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur’dan sözünü almıştık. Vakit kaybetmeden halı sahaları kazandırdık. Devamını da yapacağız. 74 mahallemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile yeni Sındırgı’yı birlikte inşa ediyoruz. Gençlerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.