Yunanistan’a Kaçmaya Çalışan Fetö Üyelerini Taşıyan Tekne Battı.

Fetullahçı Terör Örgütü, Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) soruşturmalarından kaçmak için, fiber tekne ile yurt dışına çıkmaya çalışan 16 kişiden 6'sı teknenin batması sonucu boğuldu.

0
893
KABOTAJ Kurtuluş

28/07/2018 günü saat 23:30 sıralarında Ayvalık Sahil Güvenlik komutanlığının devriye görevi sırasında Cunda Adası ile Maden Adası arasında fiber tekne ile kaçma girişiminde bulunan ve içerisinde 16 kişinin olduğu teknenin battığı ihbarı alınmış, Komutanlığa ait ekiplerin bahse konu teknenin battığı yere intikali ile 7 yetişkin, 2 çocuk dokuz şüpheli su üstünde canlı olarak yakalanmış, şüphelilerin çocukları olan 3 çocuk ile 2 kadın, 1 erkek 6 kişi ise ölü olarak bulunmuş, 1 şahsında kayıp olduğu anlaşılmış, dokuz şüpheli karaya çıkartılmış ve Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince teslim alınmıştır.

Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan kimlik tespiti ile GBT sorgusu neticesi şüphelilerin, FETÖ\PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi olmaktan değişik yer Adli Makamlarınca aranan şüpheliler, eş ve çocuklarından olduğu ve Midilli Adasına kaçmak için organize olarak hareket ettikleri anlaşılmıştır. Aşağıda kimlik bilgileri bildirilen şüphelilerin olay ile ilgili işlemleri tamamlandıktan sonra arandıkları kolluk birimlerine teslim edilmesi için gerekli çalışmalara detaylı olarak başlanılmıştır. Gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.

Şüpheliler;

1- İ. A. FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütü lideri F. Gülen’in kardeşinin kızı ile evli, Edremit Cumhuriyet. Başsavcılığınca ARANIYOR KHK ile ihraç edilmiş, aile hekimi, Edremit ilçe İmamı

2- B. Ç. Edremit’te kuyumcu, mütevelli grubunda, Edremit Cumhuriyet. Başsavcılığınca ARANIYOR

3-G. Y. Örgüte ait eğitim kurumlarında çalışmış. (G. Y. isimli şüphelinin eşi)

4- H.A. Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen iken KHK ile ihraç edilmiş, BAYLOCK kullanıcısı, Bartın Cumhuriyet Başsavcılığınca ARANIYOR

5-E. A. BAYLOCK kullanıcısı, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca ARANIYOR

6-G. Y. Fetö üyesi (boğuldu)

7-Ö. F. Ö. (Organizatör şahıs)

8-M. R. A., aranan E. A.’nın oğlu,

9-E. A., aranan E. A.’nın oğlu

10-R. Ç. Edremit’ten aranan B. Ç.’nin kızı

11- Y. B. A., yakalanan ve aranması olan H.A.’nın oğlu (boğuldu)

12- B. Y., yakalanan ve aranması olan G. Y.’nin oğlu (boğuldu)

13- N. Y., yakalanan ve aranması olan G.Y.’nin kızı (boğuldu)

14- S. A., yakalanan ve aranması olan H. A.’nın eşi (boğuldu)

15. S. A. yakalanan ve aranması olan E. A.’nın eşi (boğuldu)

16. Organizatörlerden olduğundan şüphelenilen kişi aranıyor.