Yürüyüş Milli Takımı Antrenörü Sabahattin Tatar son yolculuğuna uğurlandı.

Balıkesir'in zeytin toplamak için çıktığı ağaçtan düşerek kaldırıldığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybeden Yürüyüş Milli Takımı Antrenörü 55 yaşındaki Sabahattin Tatar, Ayvalık ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

0
230
KABOTAJ Kurtuluş

13 Kasım’da Ayvalık ilçesi Murateli Mahallesi’ndeki bahçesinde zeytin toplamak için çıktığı ağaçtan dengesini kaybederek düşen Sabahattin Tatar, Ayvalık Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Tatar’ın cenazesi Ayvalık’a getirildi.

Ayvalık Belediyesi Meclis Üyesi de olan Tatar için ilk tören İsmet İnönü Kültür Merkezi’ne düzenlendi.

Tatar’ın cenazesi kültür merkezindeki törenin ardından 150 Mahallesindeki evinin önüne götürülerek helallik istendi.

Buradan ailesinin, yakınlarının ve sevenlerinin gözyaşları arasında Şehitler Camiine getirilen Tatar için öğle ezanına müteakiben cenaze namazı kılındı.

Tatar’ın cenazesi Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, belediye meclis üyesi arkadaşları, ailesi, yakınları ve sevenlerinin gözyaşları arasında Ayvalık Şehir Mezarlığında defnedildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, cenaze sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bütün atletizm camiasının ve Türk spor camiasının başı sağ olsun. Böyle değerli insanlar çok fazla yetişmiyor ama takdiri ilahi.  Yazı, kader. Mevla’m ne zaman dilemişse o zaman gidiyoruz. Bunun için Mevla’nın dileğinde bize düşen dua etmek. Onların gittiği yerde rahat edebilmesi için Mevla’nın rahmetiyle buluşması ve orada da rahat edebilmesi. Bu kadar insanın razı olduğu, bu kadar insanın sevdiği bir insan herhalde orada da rahat eder diye düşünüyorum.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin de Tatar için şunları söyledi;

“Bugün bölgemizin, Ayvalık’ımızın, Türkiye’mizin bir değerini kaybettik. Üzüntülüyüz. Hocamızı ben yakından tanırdım. Hem spor dünyasında çok sevilen sayılan, geçmişi başarılarla dolu bir insandı. Sevenleri burada, biz de buradayız. Son yolculuğuna uğurluyoruz. Ayvalık’ın, spor dünyasının, partimizin, partililerimizin başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun.”

-Sabahattin Tatar kimdir?

Van doğumlu olan Tatar, postacı olarak görev yaptığı dönemde yürüyüşte üst üste Türkiye şampiyonlukları elde etmişti. Daha sonra milli takım antrenörü olarak görev yapmaya başlayan Tatar, son yerel seçimde CHP’den Ayvalık Belediye Meclis Üyesi seçilmişti. Tatar evli ve 3 çocuk babasıydı.