ZEKÂ OYUNLARI YARIŞMALARI BAŞLADI

Edremit’te bu yıl ikincisi düzenlenen resmî-özel ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik Zekâ Oyunları Yarışması 75. Yıl Ortaokulunun spor salonunda başladı.

0
400
KABOTAJ BAYRAM

Öğrencilerin bedensel, duygusal ve zihinsel gelişimlerini desteklemek, bireysel yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak, analitik düşünme tekniklerini öğrenip becerilerini geliştirmelerini, zamanı verimli değerlendirmelerini sağlamak amacıyla 2-5 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Zekâ Oyunları Yarışması’nın ilçe elemelerine; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Şube Müdürü Hasan Delibey, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

75. Yıl Ortaokulunda düzenlenen Zeka Oyunları Yarışmasında 1. sınıflar Hedef, 4, 2. sınıflar Pratik Bardaklar, 3. sınıflar Surakarta, 4. sınıflar Mangala, 5. sınıflar Reversi, 6. sınıflar Pentago, 7. sınıflar Mangala, 8. Sınıflar Abalone oyununa katılacaklar.

Zeka Oyunları Yarışmasının ilk oyununu oynayan Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç daha sonra yarışmaya katılan öğrencilerle sohbet ederek yarışmayı yakından takip ettiler.

Zekâ Oyunları Yarışması İlçe birincilerine katılım belgesi, zekâ oyunu ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Çocuk Köyü’ne giriş bileti verilecek. 29 Nisan – 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Balıkesir’de düzenlenecek il finalinde her sınıf düzeyinde birinciye bisiklet, ikinciye tablet, üçüncüye zekâ oyunları ve ayrıca her birine kitap seti ödülü verilecek. Ayrıca dereceye giren öğrencilerin danışman öğretmenlerine katılım belgesi ve zekâ oyunu verilecek.