Zeytinli Rock Festivali dolu dolu

Türkiye'nin en büyük müzik etkinliklerinden 'Zeytinli Rock Festivali'ni 3 günde yaklaşık 100 bin kişi izledi. 27 Ağustos’a kadar sürecek ve Türk Rock Müziği'nin önde gelen isimlerini ağırlayan festivalin sonunda 200 bin izleyicinin katılımı hedefleniyor.

0
1286

Rock Sanatçısı ve organizatör Kuzey, “Zeytinli Rock Festivali, 2016 yılında 150 bin katılımcıyla Türkiye’de rekor düzeyde dinleyici kitlesine sahip bir festival haline geldi. Bu yıl ilgi daha büyük. Bu yıl toplamda 200 bin katılımcıya ulaşacağımızı düşünüyoruz”.

Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne bağlı Zeytinli Mahallesi’nde 23 Ağustosta başlayan festivalin ilk günüde ana sahnede; Mor ve Ötesi, Feridun Düzağaç, Moğollar, Pilli Bebek, Yeni Türkü, İskender Paydaş ve What da Funk sahneye çıktı. Etkinliğin ikinci gününde de Teoman, Manga, Seksendört, Flört, Tuna Kiremitçi, Niyazi Koyuncu ve Set sahne aldı.

Festivalin üçüncü gününde ise Athena, Selda Bağcak ve Boom Pam, Ceylan Ertem, Pinhani Pera, Adamlar ile Çamur Rock severlerle buluştu.

Milyon Yapım ortaklarından ve Rock Sanatçısı Umut Kuzey AA muhabirine yaptığı açıklama festivale günlük ortalama 30 bin kişinin katıldığını üç günde yaklaşık 100 bin katılımcıyı ağırladıklarını bildiridi.

Kuzey, “Zeytinli Rock Festivali 2014 yılından bu yana başarıyla yürüttüğümüz bir operasyon, organizasyon. 2014 yılında 32 bin katılımcı, 2015 yılında 90 bin katılımcı, 2016 yılında 150 bin katılımcıyla Türkiye’de rekor düzeyde dinleyici kitlesine sahip bir festival haline geldi. Bu yıl ilgi daha büyük. Fakat alanımızın yettiği kadar alabiliyoruz insanları. Bu yıl toplamda 200 bin katılımcıya ulaşacağımızı düşünüyoruz toplam 5 gün boyunca” dedi.

Kuzey, festivalin gerçekleşmesinde katkısı olan Edremit belediyesine ve diğer destekçilerinde de teşekkür etti.

Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelerek Zeytinli Rock Festivaline katılanlar, festivalin yapıldığı alanın çok iyi olduğunu ve festival boyunca sahne alacak rock sanatçılarının Türkiye’nin yurt dışında da tanınan önde gelen gurupları ve sanatçıları olduğunu söylediler.

27 Ağustos’a kadar sürecek ve Türk Rock Müziği’nin önde gelen isimlerini ağırlayacak.