Zeytinli Rock Festivali’ne yıldız yağacak

Kamplı festival kültürünü yeniden canlandıran Zeytinli Rock Festivali’nin bu yıl 29-30-31 Ağustos ile 1- 2 Eylül 2018 günlerinde yapılacağı bildirildi. Bu sene 5.’nci kez düzenlenecek olan Zeytinli Rock Festivali, bu sene Brezilyalı metal grubu Sepultura’yı konuk ediyor.

0
1615
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit ilçesi Zeytinli Mahallesi Dalyan Sahilinde gerçekleştirilen ve ülkemizin en önemli müzik festivallerinden biri olan “Zeytinli Rock Festivali”nin bu yılki sanatçı listesi açıklandı. Daha önce yerli gruplara ev sahipliği yapması ile akıllarda yer eden festival, bu sene Brezilyalı metal grubu Sepultura’yı konuk ediyor..

Milyon Yapım’dan yapılan yazılı açıklamada, 5 günlük festivalde 3 büyük sahne kurulacağı ve 90 sanatçının yer alacağı bildirildi.

“Siyah ve Kırmızı sahne”nin yanı sıra bu sene ilk defa “Akustik” sahnesi de kurulacağı Zeytinli Rock Festivali’nin son gününde sahne alacak olan Hayko Cepkin’in Dalyan sahilindeki festival alanına paraşüt ile inmesi bekleniyor.

Milyon Yapım’dan yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere de yer verildi; “Milyon Yapım, Umut Kuzey’in öncülüğünde, kamplı festival kültürü yok olmaya başlamışken Zeytinli Rock Festivali’ni yeniden hayata geçirerek katılımcılara hem kamp kem de müzik imkanı sunuyor.  Birbirinden başarılı dört yılı geride bırakan festival, her yıl büyüyerek ve güçlenerek Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük festivali olma unvanını kazandı. Türk rock müziğinin geçit töreni olan Zeytinli Rock Festivali, bir taraftan Türkiye’nin dört bir yanında yapılan yeni festivallere ilham olurken, bir taraftan da ülkemizde kamplı festival kültürünün yerleşmesi ve gelişmesini de sağlıyor.”

Geçtiğimiz yıl 200 binden fazla müzikseveri ağırlayarak Türkiye müzik tarihine damga vurduğu bildirilen açıklamada, “Bu yıl biri akustik sahne olmak üzere, 3 ana sahnede, aralarında dünyaca ünlü heavy metal grubu Sepultura, 80’lerin efsane İngiliz grubu The Godfathers gibi yabancı sanatçıların da bulunduğu 90 performansa ev sahipliği yapacak olan Zeytinli Rock Festivali, dopdolu programıyla festival katılımcılarına sınırsız eğlence sunmaya hazırlanıyor. Zeytinli’de ki Türk Rock Müziği geçidinde rock müzik tarihimizin kraliçesi Şebnem Ferah, sahnedeki muhteşem performansı ile gençlerin büyük sevgi ve ilgisini kazanan, Selda Bağcan ve Boom Pam, son albümü Maya ile kariyerini sağlamlaştıran, Mabel Matiz, rock müziğin mihenk taşı gruplarından ve 50. yıllarını kutlayan Moğollar, sahne performansı dillere destan Teoman, bu yıl ilk kez Zeytinli’de ağırlayacağımız saykodelik müziğin başarılı temsilcisi Gaye Su Akyol, Sertab Erener- Emre Kula, Ozan Yılmaz, Alpar Lü, Eser Ünsalan’dan oluşan alternatif rock grubu Oceans Of Nnoise, popüler rock müziğin son yıllarına damgasını vuran manga, Athena ve daha nicelerini ağırlayacak Zeytinli  Rock Festivali yine bu yılın en önemli müzik olayına imza atmaya hazırlanıyor” denildi.

-Festivalin yeni sahnesi ‘Akustik’

Açıklamaya şöyle devam edildi; “Bu yıl Zeytinli’nin heyecan verici yepyeni bir sahnesi var. Birbirinden değerli isimlerin, festivale özel projeleriyle, akustik olarak şarkılarını seslendireceği ‘Akustik’ sahnenin Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, Mehmet Güreli, Murat Yılmazyıldırım, Hüsnü Arkan, Kalben, Fatma Turgut, Pilli Bebek gibi önemli konukları olacak. Zeytinli Festivali’nin kapanışını bu yıl Brezilyalı trash metal efsanesi Sepultura yapacak. Ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan grup, uzun bir aradan sonra müzikseverlerle hasret giderecek. Festival, Kral Pop TV ve Milyon TV ekranlarından da canlı olarak yayınlanacak. Edremit Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan festival, 29-30-31 Ağustos / 1-2 Eylül 2018 tarihleri arasında müzikseverleri iyi müzik, deniz, kum ve güneş ile buluşturacak.

ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ SNATÇI LİSTESİ. (BİLGİ OLARAK)

29 Ağustos Çarşamba

– Siyah Sahne

Teoman, Selda Bağcan & Boom Pam, Mabel Matiz, Gaye Su Akyol , İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Niyazi Koyuncu , Jakuzi

– Kırmızı Sahne

Hey! Douglas, Della Miles (US), Sena Şener, Sufle, Ufuk Beydemir, Ümit Olgun & Paryalar, Dilhan Şeşen, Pagos

– Akustik Sahne

Yeni Türkü, Ezgi Aktan, What Da Funk

30 Ağustos Perşembe

– Siyah Sahne

Duman, Ceza, Cem Adrian, Can Bonomo, İskender Paydaş, Çamur, Aydilge,

– Kırmızı Sahne,

Ezhel, The Godfathers (UK), Gökcan Sanlıman, Can Kazaz, Cihan Mürtezaoğlu, Nadas, İlhan Güryalçın, 3 Deyince

– Akustik Sahne

Bülent Ortaçgil, Gündoğarken, Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu

31 Ağustos Cuma

– Siyah Sahne

Athena, manga, Ceyl’an Ertem, Umut Kuzey, Oceans of Noise, Can Gox, Özge Fışkın

– Kırmızı Sahne

Yüzyüzeyken Konuşuruz, Gülçin Ergül Arabesk, Gazapizm, Ozbi feat. Gülce Duru, Palmiyeler, İkiye On Kala, Simge Pınar, Dalgana Bak

– Akustik Sahne

Pilli Bebek, Ogün Sanlısoy, Murat Yılmazyıldırım

1 Eylül Cumartesi

– Siyah Sahne

Şebnem Ferah, Ümit Besen & Pamela, Büyük Ev Ablukada, Adamlar, Deniz Tekin, Sattas, Eda Baba

– Kırmızı Sahne

Baba Zula, Son Feci Bisiklet, Pacifico (CL), Nova Nordaİ In Hoodies, Supernova, Set, The Family

– Akustik Sahne

Kalben, Mehmet Güreli, Murat İlkan & Metin Türkcan

2 Eylül Pazar

– Siyah Sahne

Sepultura (BR), Pentagram, Moğollar, Hayko Cepkin, Pera, Black Tooth, Murder King

– Kırmızı Sahne

Kesmeşeker, Yok Öyle Kararlı Şeyler, The Madcap, Piiz, Kök, Yedinci Ev, Sails of Serenity, Normal Değil

– Akustik Sahne

Fatma Turgut, Hüsnü Arkan, Tuna Kiremitçi