Pazartesi, Haziran 24, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriBAŞKAN CENGİZ TEMASLARINI TAMAMLADI.

BAŞKAN CENGİZ TEMASLARINI TAMAMLADI.

İlçesinde gerçekleştireceği vizyon projeleri, devam eden ve tamamlanması planlanan çalışmaları görüşmek üzere biz dizi ziyaret programı planlayan İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ve Ak Parti İlçe Başkanı Muharrem Mumcu ile birlikte temaslarda bulunmak üzere Ankarada’ydı.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKAMLIĞI’nda KONU İVRİNDİ SANAYİ BÖLGESİ’YDİ.

Başkan Cengiz, ilçesinin lokasyon olarak diğer kırsal ilçelere nazaran çok güzel konumda olduğunu dile getirirken “İlçemizi ana yol güzergahına doğru çekmek, sanayi olarak büyümek, gelişmek, yatırımcıyı bölgeye çekmek ve yeni iş sahaları oluşturmak hedefindeyiz. Sanayi projemiz için Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve diğer kurumlarımız ile sürekli irtibat halindeyiz. Bugün de fikir alışverişi yapmak, planlarımız doğrultusunda ileriye dönük atacağımız adımları görüşmek için Vekilimiz Mustafa Canbey ve İlçe Başkanımız Muharrem Akçal ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Sayın Fatma Varank’ı ziyaret ettik. İnşallah attığımız ve bundan sonra da atacağımız adımlar ilçemiz ekonomisine değer katacak “ dedi.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ.

Başkan Cengiz Enerji Bakanlığı’nda ilçede hedeflenilen çalışmaların ele alındığı bir görüşme gerçekleştirdik diyen Başkan Cengiz “ Milletvekilimiz Mustafa Canbey ve İlçe Başkanımız Muharrem Mumcu ile birlikte Enerji Bakanı Başdanışmanı Yüksek Coşkunyürek’i ziyaret ettik. ilçemizde enerji yatırımları planlıyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda ekiplerimizin hazırladığı projeleri kendilerine takdim ettik. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde ilçemiz enerji yatırımlarının gerçekleştirildiği ve çevre ilçe ve illerde adından bahsettiren bir konumda yer alacak” dedi

TİGEM’DE DAMIZLIK ÜRETİM TESİSİ MASAYA YATIRILDI

Kırsal bir mahalle olduklarını dile getirerek, çiftçimize katkı sağlamak amacı ile de çalışmalarımızı sürdürüyoruz diyen Başkan Cengiz “ 2019 yerel seçimlerinde çiftçilerimize sözünü verdiğimiz seçim vaatlerimizden biri de koyun üreticilerimizin damızlık ihtiyaçlarını karşılayacağımız bir tesis kazandırmaktı.  “İvrindi Kuzusu Damızlık Üretim Tesisi’nde damızlık yetiştirip koyun üreticilerimize sunmak hedefindeyiz. Açacağımız çiftlikte çalışmalarda sona geldik. Büyükşehir Belediyemiz ile ortak yürüttüğümüz çalışma ile yakında tesisimizi hizmete sunacağız. Bu projemiz ve daha nice hayata geçireceğimiz projelerimizi Milletvekilimiz ve İlçe Başkanımız ile birlikte Tarım İşletmeleri Genel Müdürü TİGEM Sait Kocabay’ı ziyaret ederek masaya yatırdık. Kıvırcık Merinos melezi damızlıklarımızın tedariğini inşallah TİGEM’den sağlayacağız”

İLÇEMİZE ADLİYE BİNASI ŞART.

İlçemizde adliye binasını farklı bir yere konumlandırma hedefindeyiz diyen İvrindi Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz “ Bu konu önemli bir konu. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımız ve adliyede işi olanlar bilirler ne kadar gerekli olduğunu. Bu konuyu takip ediyoruz ve üzerinde önemle duruyoruz. Bugün Milletvekilimiz Mustafa Canbey ve Ak Parti İlçe Başkanımız Muharrem Mumcu ile Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’ü ziyaret ederek ilçemizde adliye binası yapılması talebimizi ilettiğimiz verimli bir görüşme gerçekleştirdik. İnşallah inanıyorum ki halkımıza bu konuda müjde verdiğimiz günler gelecektir”

İLÇEMİZİN KÖKLÜ BİR TARİHİ VAR

İvrindi’nin yerleşme tarihinin M.Ö. 3000-4000 yıllarına kadar uzanmakta olduğunu dile getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “ İlçemizin tarihini gelecek kuşaklara aktarmak en büyük hedefimiz. Tarihi kalıntıların ve binaların bakıma ihtiyacı var. Geçen yıl Vakıflar Bölge Müdürü Şakir Erarı, Müdür Yardımcısı  Gökhan  Bahçecik  ile birlikte İlçemiz için tarihi öneme sahip ve en eski yapılarından olan Şeyh Bedrettin Camii ve Hamamı, Gazi Evrenos, Tarihi Konak’ın restorasyonu konusunda incelemede bulunmuştuk. Bu konuda daha detaylı görüşme yapmak ve bu konuda çalışmaların başlaması talebimizi iletmek için Milletvekilimiz Mustafa Canbey ve İlçe Başkanımız Muharrem Akçal ile birlikte Vakıflar Genel Müdürümüz  Burhan Ersoy’u ziyaret ettik. İlçemizde tarihi binalarımızın gerekli desteğin sağlanarak restorasyonun yapılması hususunda görüşme gerçekleştirdik. İnşallah bu konuda çalışmalar başlayacak”

SPOR TESİSLERİ İLE BÜYÜYEN İVRİNDİ

Milletvekilimiz Mustafa Canbey ve İlçe Başkanımız Muharrem Akçal ile gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde  ilçemize kurulacak yüzme havuzu, gençlik merkezi ve İlçe geneline yayma hedefinde olduğumuz halı saha başta olmak üzere ilçemize yapılacak yatırımlarla ilgili istişarelerde bulunmak üzere Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’i ziyaret ettiklerini dile getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “ Belediye olarak kırsala Küçükyenice, Yürekli, Karaçepiş, Kocaeli, Bozören, Okçular, Çarkacı mahallemiz olmak üzere toplamda 7 adet halı saha kazandırdık. Yağlılar mahallemizde bulunan sahanın da tadilatını yaparak suni çime çevirdik. Bu tesislerimizi 1.5 yıl gibi kısa sürede gerçekleştirdik. Bu projelerimiz artarak devam edecek. Geçen yıl bir dizi ziyaret ve açılış için ilimize teşrif eden ve ilçemizde de misafir ettiğimiz Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi için gerekli sözü aldık ve  protokol imzalandı. İnşallah kısa sürede ilçemize kazandıracağımız tesisimizde çalışmaların başlamasını hedefliyoruz”

KORUCU-BERGAMA YOLUNDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK.

İvrindi kırsal olması ile birlikte çevre illere bağlantısı olan önemli bir yerde olduğunu dile getiren Başkan Cengiz “Toplamda İvrindi-Korucu-Büyükyenice-Bergama yol güzergahı olan toplamda 33 km’lik etapta çalışmaların sürmesi en büyük temennimiz. O yolu 30 kırsal mahalle ve Bergama güzergahına giden yolcularımız kullanıyor. Yapımına başlayalı 8 yılı geçti. Geçen yıl itibari ile uzun uğraşlar sonucunda 4.3 kmlik çevre yolumuzun %90’lık kısmını tamamladık. Köprünün Ana yola bağlantısını tamamladıktan sonra inşallah yaza hizmete açacağız. Bununla birlikte devam etmesini beklediğimiz yaklaşık 30 kmlik bir etap kalıyor. Bugün de Milletvekilimiz Mustafa Canbey ve Ak Parti İlçe Başkanımız Muharrem Mumcu ile birlikte kangrene dönen yol için ödenek çıkartılması talebimizi iletmek adına Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Sayın Enver İskurt’u ziyaret ederek verimli bir görüşme gerçekleştirdik.

Halkımızın çile yolu diye tabir ettiği yolda inşallah çalışmalar en kısa sürede kaldığı yerden devam edecek dedi”

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments