Pazar, Temmuz 21, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün Seçtikleriİşçilerin yüzü DİSK’le gülüyor

İşçilerin yüzü DİSK’le gülüyor

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile Balıkesir’de ki 8 ilçe belediyesinde 14 ayrı toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplam 2300 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi ile işçilerin günlük ücretlerine zam yapılarak sosyal haklarında kazanımlar sağlandı.

DİSK’e bağlı Genel-iş Sendikası ile Burhaniye, Edremit, Gömeç, Balya, Manyas, Gönen, Erdek ve Bandırma Belediyeleri arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İki günlük programla pandemi kurallarına uygun olarak ayrı ayrı düzenlenen törenlerde ilk gün Gömeç, Burhaniye, Edremit ve Balya Belediyeleri’nde ikinci gün ise Manyas, Gönen, Erdek ve Bandırma Belediyeleri’nde toplu iş sözleşmeleri imzalandı. 

İmza törenine Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Genel-iş Toplu Sözleşmeler Daire Başkanı Çetin Çalışkan, Araştırma Daire Başkanı Nevzat Karataş, Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, Çanakkale Şube Başkanı Metin Ceylan ve şube yöneticileri, belediye yöneticileri ile belediyelerde çalışan sendika üyeleri katıldı.  

İmzalanan toplu iş sözleşmelerinde işçilerin günlük ücretlerine zam yapılarak sosyal haklarında kazanımlar sağlandı.

Topu iş sözleşmelerinde emeği geçen belediye başkanlarına ve belediyelerde çalışanı sendika üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Gene-iş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, “Bu zor pandemi koşullarında emek gücümüzle hizmet üretiyoruz, alın teri döküyoruz. Covid-19 salgın riskine rağmen sokak sokak, cadde cadde temizlik yaparak, halkı bu salgın belasından korumaya çalışıyoruz. Sadece toplu iş sözleşmelerde değil, aynı zamanda iş, emek ve demokrasi mücadelesine de tüm kararlılığımızla devam ediyoruz. Hayatın her alanında işçi sınıfı mücadelesini sürdürüyoruz. Bu bağlamda yapmış olduğumuz toplu sözleşmelerin, belediyelerimize ve belediyelerde çalışan onurlu Genel-İş üyelerine ve ailelerine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

Toplu iş sözleşmeleri imza törenlerinde konuşan belediye başkanları ise şunları söyledi:

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Belediyedeki personel pandemiden en çok etkilenen kesim oldu. Pandemide her türlü iş belediyeler ve belediyelerimizde çalışan personelimizle oldu. Bu zorlu süreçte halkımıza dokunmak adına yaptığınız tüm çalışmalar için teşekkür ediyorum”

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Burhaniye Belediyesi olarak emeğin değerini iyi biliyor ve bununla ilgili adımlar atmaya devam ediyoruz. Giderek zorlaşan hayat şartlarında işçilerimizin hakkını korumaya devam ediyoruz.”

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Gerçekten zorlu bir süreçte geçiyoruz. Pandemi koşullarında hizmet üretmek çok zorlaşıyor ama sizin gibi emekçilerin yanında olduğumuz sürece hep en iyi hizmeti üreteceğimize inanıyorum”

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, “Günümüzün en büyük sorunu olan Covid 19 tehlikesine rağmen gece gündüz çalışıp görevlerini en güzel şekilde yerine getiren kıymetli çalışanlarımızın istekleri bizim için her zaman ön plandadır.”

Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, “Emeğin değerini iyi biliyor ve bununla ilgili adımlar atmaya devam ediyoruz. Giderek zorlaşan hayat şartlarında işçilerimizin hakkını korumaya, emekçinin yanında olmaya, sadece toplu sözleşmelerde değil, her zaman iş, emek ve demokrasi mücadelesine devam edeceğiz.”

Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, “Her zaman emeğin ve emekçinin yanında olduk; olmaya da devam edeceğiz. Alın teri; bizim en değerli hazinemizdir. Manyas Belediyesi olarak emeğin değerini iyi biliyor ve bununla ilgili adımlar atmaya devam ediyoruz.” 

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, “Yaşadığımız salgın süreci ile birlikte koşullar daha da zor hale gelmesine rağmen arkadaşlarımız hiç durmadan çalışmaya devam ediyorlar. Bizlerde imkânlarımızı zorlayarak emeğin ve alın terinin karışığını vermeye çalıştık”

Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı, “Pandemi başta olmak üzere genel olarak yaşanan sıkıntıların yanında Erdek’te ki sorunlara rağmen personelimiz özveri ile görev yapıyor. Çalışanlarımızın şartlarını iyileştirmeye çalıştık. Koşullar iyi oldukça daha iyisini verebilmek en büyük arzumuz”    

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments