Çarşamba, Haziran 19, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaÇevre73. Türkiye Jeoloji Kurultayı Başlıyor!...​​​​​​​

73. Türkiye Jeoloji Kurultayı Başlıyor!…​​​​​​​

1947 yılından bu yana aralıksız olarak her yıl yapılan, ancak geçtiğimiz yıl dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın yaşamını yitirmesine neden olan COVID-19 Pandemisi nedeniyle ertelenen 73. TÜRKİYE JEOLOJİ KURULTAYI, 24-28 Mayıs tarihleri arasında çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecektir.

Kurultayı, genelde yerbilimleri, özelde jeoloji mühendisliği alanında üretilen bilimsel bilgilerin yanı sıra, sorun odaklı uygulamalara yönelik çalışmaların da sunulup tartışıldığı, üniversite, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının bir araya getirildiği bir “jeoloji şöleni” olma işlevini her geçen yıl daha da başarılı bir şekilde yerine getirmektedir. Bu yılki ana teması, Doğu Akdeniz bölgesinde yaşanan gelişmeler ve ülkemiz hükümranlık haklarının geniş platformlarda dile getirilmesi amacıyla “Jeoloji ve Jeopolitika” olarak belirlenmiştir.

Çevrimiçi (Online) olarak gerçekleştirilecek olan 73. Türkiye Jeoloji Kurultayı’nda, her yıl olduğu gibi bilimsel ve uygulama alanlarındaki çalışma ve araştırmaların sözlü ve poster olarak sunumlarının yanı sıra, ana tema olarak belirlenmiş bulunan “Jeoloji ve Jeopolitika” konusunda çağrılı konuşmacılara yer verilecek ve paneller düzenlenecektir.

24 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 9.30’da yapılacak açılış töreni ile başlayacak olan Kurultay yerbilimciler başta olmak üzere tüm halkımıza açıktır.


73. Türkiye Jeoloji Kurultayı Programı için lütfen tıklayınız.
73. Türkiye Jeoloji Kurultayı Günlük Programı için lütfen tıklayınız.

KAYNAK :
Prof. Dr. Osman Parlak TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası   Yönetim Kurulu  Başkanı
HABER: Bülent ÖZGEN        
                                             
RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments