GENÇLİK 102. YILINI KUTLADI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Burhaniye’de düzenlenen törenle kutlandı.

0
291

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yılı dolayısıyla Burhaniye’de tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelengi bırakıldı. Balıkesir Gençlik ve Spor Şube Müdürü Emre Aydemir tarafından bırakılan kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başladı.

Burhaniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılan programda Tarih Öğretmeni Ali Yüksel tarafından günün anlam ve önemine yönelik yapılan konuşmanın ardından, Öğretmen Gökhan Kırcı ve öğrencileri tarafından Atatürk’ün Gençliğe hitabesinin okunması ve gençliğin Ata’ya cevabı okundu. Şiirlerle birlikte, şarkıların da okunduğu programda Burhaniye Sosyal Etkinlik Merkezi (BURSEM) Halk oyunları gösterileriyle birlikte, Erdem Mut Ortaokulu folklor ekibiyle gösterileri sundu.

Kutlama programına Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in yanı sıra, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mustafa Kıraç, Jandarma Komutanı Alim Burak Çelik, Emniyet Müdürü Yasin Dikmetaş ilçe protokolü, Belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri katıldı.