Pazartesi, Nisan 15, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün Seçtikleri“Sağlık ve Esenlik Şehri” Balıkesir

“Sağlık ve Esenlik Şehri” Balıkesir

Balıkesir, Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi’nde “Sağlık ve Esenlik Turizmi” temasında beş İl arasından seçilerek birinci oldu.

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi; Avrupa turist destinasyonlarının ortak-farklı özellikleri ve barındırdığı değerlere dikkat çekerek, turizmin sosyal, kültürel ve çevresel sürdürülebilirliğini sağlıyor. Ekonomik gelişmeyi teşvik etmeyi amaçlayan projede, Avrupa Komisyonu tarafından birinci seçilerek ödülün sahibi olan Balıkesir, zengin turistik öğeleri, termal tesisleri, Kaz Dağları Millî Parkı, gastronomisi, eko-turizm ve agro-turizmde sunduğu imkânlar ile var olan yüksek sağlık ve esenlik turizmi potansiyeliyle Türkiye’nin ulusal destinasyonu seçilmesiyle Avrupa Komisyonunca düzenlenecek tanıtım faaliyetlerine dâhil edilecek.

Kayseri, İzmir, Afyonkarahisar ve Ankara’nın da yer aldığı Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında daha önce bölgeye gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan uzmanlar, şehirde alternatif turizm destinasyonlarını ziyaret ederek bilgiler aldı. Yapılan ziyaretler ve değerlendirmeler sonucunda Balıkesir’in “Sağlık ve Esenlik Turizmi” Ödülüyle hem bölgeye hem de ülke genelinde turizm açısından önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

EDEN Ödülü 10 Ağustos Salı günü Avlu Kültür Merkezinde düzenlenen törenle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından Vali Hasan Şıldak’a takdim edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Milletvekilleri Belgin Uygur ve Mustafa Canbey ile birlikte ödülü alan Vali Şıldak, EDEN Ödülünün Balıkesir için büyük anlam taşıdığını, bu ödülle İlimizin turizm alanında uluslararası ölçekte yeni bir markaya, güçlü bir sertifikaya daha sahip olduğunu ifade etti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments