Pazartesi, Haziran 24, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaÇevreYangın riskine karşı zeytin üreticisi bilinçlendirildi

Yangın riskine karşı zeytin üreticisi bilinçlendirildi

Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Kent Konseyi ve Ayvalık TEMA Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği forumda; Ayvalıklı zeytin üreticisi, son yıllarda artan olası yangın risklerine karşı ne kadar, hangi imkanlarla hazırlıklı sorusuna yanıtlar arandı.

Zeytin üreticilerinin yoğun katılım gösterdiği, karşılıklı soru ve cevap şeklinde yürütülen forum büyük ilgi gördü. Foruma katılan zeytin üreticileri, forumdan memnun kaldıklarını aldıkları eğitimle bundan sonra daha bilinçli ve dikkatli davranacaklarını dile getirdiler.

Sakarya Mahallesi’ndeki, mahalle bahçesinde düzenlenen foruma Ayvalık Orman İşletme Şefi Deniz Meltem, Ayvalık Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Murat Güler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ayvalık İtfaiye Amiri Ahmet Yalvaç, Ayvalık Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’ndan Sinan Avcı, STK temsilcileri ve zeytin üreticileri katıldı.

Felaketler kapıyı çalmadan zeytinliklerin ve diğer tarım alanlarının risklerden nasıl ve ne ölçüde korunduğu, üreticilerin üzerine düşen sorumluluklar, mevzuatta karşılaşılan zorluklar, karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleşen forum amacına ulaştı.

KAYNAK : TEMA

HABER: BÜLENT ÖZGEN

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments