Salı, Haziran 18, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriEDREMİT'İN YENİ KAYMAKAMI

EDREMİT’İN YENİ KAYMAKAMI

-

EDREMİT’İN YENİ KAYMAKAMI
İstanbul Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş Edremit Kaymakamı olarak atandı.
9 Eylülde Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı kutlama törenlerinde ÇYDD tarafından düzenlenen temsilde zincirle bağlanmış bir kadının gösterilerde yer alması AK Partili Murat Tuna’nın tepkisini çekmişti.
Bu olayla ilgili kutlama komitesi başkanı da olan Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, ertesi günü merkeze çekilmişti.
Ünsal’ın İçişleri Bakanlığı görevine atanmasıyla boşalan Edremit Kaymakamlığı görevine Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş atandı.
Odabaş’ın önümüzdeki günlerde ilçeye gelerek görevine başlaması bekleniyor

Ahmet ODABAŞ KİMDİR?
Kaymakam Ahmet Odabaş, 1976 yılında Adana’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara ve Mersin’de tamamladıktan sonra 1997 yılında Konya Selçuk Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.    

           Müllki İdare mesleğine 2000 yılı Mayıs ayında Adıyaman Kaymakam adayı olarak başladı. Sırasıyla Kastamonu Hanönü, Konya Derebucak Kaymakam vekillikleri görevlerinde bulundu. Milli Güvenlik Akademisi 49. dönem kursuna katılarak İngiltere’nin Exeter şehrinde 6 ay müddetle yabancı dil eğitimi aldı.

            2003 Yılı Nisan ayında Konya Emirgazi Kaymakamlığı, Şanlıurfa Halfeti Kaymakamlığı, Yozgat Çekerek Kaymakamlığı, Bingöl Vali Yardımcılığı, Tokat Almus Kaymakamlığı, Kocaali Kaymakamlığı ve Kızıltepe Kaymakamlığı görevlerini yaptıktan sonra, 01 Eylül 2018 Tarihli ve 30522 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığının 01.09.2018 tarihli ve 2018/157 sayılı Kararı (2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi) ile Arnavutköy Kaymakamlığına atanmıştı.

Kaymakam Ahmet Odabaş evli ve 1 çocuk babasıdır.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete