Pazar, Temmuz 21, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaÇevre‘Patili Dostlar’ İçin Manisa Salihli’de Beslenme İstasyonları Kuruluyor…

‘Patili Dostlar’ İçin Manisa Salihli’de Beslenme İstasyonları Kuruluyor…

Manisa’nın Salihli ilçesinde ‘patili dostlar’a destek vermek isteyen Sanko Enerji Grubu, Salihli Belediyesi ile birlikte geliştirdiği proje kapsamında, 04 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde ilçede 20 ayrı noktaya ‘beslenme istasyonları’ kurma hazırlıklarına başladı.


Doğal hayatın korunması ve iyileştirilmesi prensibinden yola çıkan Sanko Enerji Grubu, 04 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde, insanlarla yakın yaşayan sokak hayvanlarının beslenmesi için özel bir projeyi hayata geçirdi.

Salihli Belediyesi iş birliğiyle başlatılan proje kapsamında, ilçe genelinde 20 ayrı noktaya sokak hayvanlarına taze su ve mama sağlayacak ‘beslenme istasyonları’ kuracak.  Bu projeye özel olarak yapılan bir tasarımla giydirilen istasyonlar, belediyenin gösterdiği noktalara monte edilecek.

Sanko Enerji Grubu Genel Müdür Yardımcısı Sedef Karagöz, doğayı ve canlı hayatını iyileştirecek projelere açık olduklarını belirterek “Salihli Belediyesiyle birlikte başlattığımız bu projeyi, 04 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla bugün başlatmak istedik.

Amacımız zor şartlarda yaşayan sokak hayvanlarının en azından su ve besin bulmasını kolaylaştırmak. İlçede beslenme istasyonlarının yerleştirilmesine başlandı. Salihli Belediyesinin uygun gördüğü 20 noktaya bu istasyonları yerleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

% 100 yenilenebilir enerji kaynaklarından üretim yapan Sanko Enerji Grubu, ‘Çeşitlilik Kültürü’ çerçevesinde, faaliyet gösterdiği bölgelerde yaşayan yöre halkının ve o yörede desteğe ihtiyaç duyan tüm canlıların yaşamına katkı sağlayacak projeler geliştirmeyi sürdürecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments