Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriPatiler beslenme noktalarına yerleştirildi

Patiler beslenme noktalarına yerleştirildi

-

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sokakta yaşayan can dostların hayatını kolaylaştıran çalışmalarına devam ediyor. 20 ilçede beslenme odak noktalarında can dostları besleyen Büyükşehir, mama kaplarının kaybolması ve yağışlarda mamaların zarar görmesi üzerine pati adını verdiği yere sabitlenen, yağışlara karşı koruyuculu beton beslenme ünitelerini yerleştirdi.

Sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; İvrindi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ovaköy Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde yaklaşık bin 500 can dostun; barınma, beslenme ve bakım ihtiyaçlarını karşılıyor. Bunun yanı sıra; sokak hayvanlarının kısırlaştırma ve rehabilitasyon işlemlerini de gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, 20 ilçede belirlenen beslenme odak noktalarına düzenli olarak mama bırakıyor.

PATİLER 20 İLÇEYE YERLEŞTİRİLİYOR

Beslenme odak noktalarında bulunan mama ve su kaplarının; kaybolması, hava şartlarına bağlı olarak zarar görmesi ve yerinin kolayca değiştirilebilmesi dolayısıyla çalışma başlatan Büyükşehir, pati adını verdiği yere sabitlenen betondan yapılmış yeni mama ve su kaplarını, 20 ilçede beslenme odak noktaları ve parklara yerleştiriyor. Sokak hayvanlarının daha kolay ulaşabileceği alanlara yerleştirilen patiler; yağmurlu ve karlı havada mamaların zarar görmeyeceği şekilde daha kullanışlı olarak tasarlandı.

Vatandaşlarda; Büyükşehir Belediyesi’ne, sokak hayvanlarına gösterdikleri özenden dolayı teşekkür etti.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete