Pazar, Temmuz 21, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaÇevreÇEVREYE DUYARLI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

ÇEVREYE DUYARLI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL


Atık Pillerin diğer atıklardan ayrı toplanması konusunda öğrencilerde bilinç oluşturmak amacı ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği tarafından düzenlenen Atık Pil Toplama Kampanyası sonuçlandı. Balıkesir genelinde yapılan kampanyada en çok atık pil toplayan okullara ödülleri verildi.

“BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ BURHANİYE”YE”
TAP tarafından her yıl okullar arasında düzenlenen Atık Pil Toplama Kampanyasında 2020-2021 Eğitim ve öğretim yılında Burhaniye Hacı Mustafa Müdüroğlu ortaokulu 75.130 kg atık pil toplayarak Balıkesir genelinde 1. Oldu.
Kampanyada gösterdikleri başarıdan dolayı okulda düzenlenen törene Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan, Çevre Koruma Kontrol Müdürü İsmail Aktaş katıldı. Başkan Yardımcısı Murat Yazgan tarafından, öğrencilere Nutuk kitabı hediye edildi. Ayrıca öğrenciler okul tarafından da futbol, basketbol ve hentbol toplarıyla ödüllendirildi.

“DEVECİLER’DEN ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR”
Kampanyaya olan duyarlılıkları için başta okul yönetimi olmak üzere tüm öğrencilere teşekkür eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Çevreye hep birlikte sahip çıkmalı ve havamızın, toprağımızın, suyumuzun değerini bilmeliyiz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak için bu tür projeleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments