Cumartesi, Nisan 20, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriSANİYE-HÜSEYİN BALYA MTAL'E BİLGİSAYAR LABORATUVARI AÇILDI

SANİYE-HÜSEYİN BALYA MTAL’E BİLGİSAYAR LABORATUVARI AÇILDI

-

            Balıkesir Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında öğrencilerin akademik gelişimine destek verecek yazılım programlarının çalışabileceği bilgisayarların olduğu KVK teknik servisi tarafından Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlık Kulübü organizasyonuyla yaptırılan laboratuvar törenle hizmete açıldı.

KVK Teknik Servisi Genel Müdürü Suat Hakan Şentürk’ün katılımı ile gerçekleştirilen açılış törenine KVK teknik servisi İşe Alım ve Organizasyon Gelişim Ekip Lideri Şengül Öztürk Çim, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saniye-Hüseyin Balya MTAL Okul Müdürü Yüce Mercan açılışta yaptığı konuşmasında “Saniye-Hüseyin Balya MTAL eğitim öğretim anlamında son derece başarılı okullarımızdan biridir. Vatan, millet ve bayrak sevgisi aşılanmış bilim ve ilim adamı nesilleri yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Saygı değer bağışçımız KVK teknik servisi ilçemizdeki okulumuza, ilime ve eğitime çok güzel bir hayırda bulundu. Açılışını yaptığımız laboratuvarın yaklaşık maliyeti 200 Bin TL civarındadır. Edremit’imizi 2023 Türkiye’sine yakışır bir ilçe haline getirmek için çalışıyoruz. Açılışını yaptığımız laboratuvarın Edremit ilçemize ve okulumuza hayırlı olmasını diliyorum. Hayırseverimiz ve değerli çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Türkiye’de ilk defa bir bilgisayar laboratuvarı kovid 19’a karşı dezenfekte sistemleri entegre olarak kullanılıyor. Bilgisayar laboratuvarının Kovid 19’dan korumak için 3 adet 36 wattlık uvc lambaları, havayı temizlemek için hava temizleme cihazı, öğrencilerin ellerini dezenfekte etmek için laboratuvarda ürettiğimiz solüsyonla Kovid 19’ a karşı öğrenciler en üst seviyede korunuyor.

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlık Alan Şefi Mehmet Yumuşak ise açılışta “Bilimsel faaliyetlerin dayanağı uygulamadır, deney ve uygulama yeri laboratuvardır. Öğrenmenin en etkili yolu deneyerek, yaparak, yaşayarak öğrenmektir. Laboratuvarlarımız bu konuda büyük katkı sağlayacaktır. Hayırseverimiz ve ailesine eğitimi katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bağışçı KVK teknik servisi tarafından yaptırılan laboratuvarın açılış kurdelesi Genel Müdürü Suat Hakan Şentürk, İşe Alım ve Organizasyon Gelişim Ekip Lideri Şengül Öztürk Çim, Saniye-Hüseyin Balya MTAL Okul Müdürü Yüce Mercan ve protokol üyeleri tarafından kesilerek hizmete açıldı.

Okul Müdürü Mercan, bağış yapan firmaya eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür ederek plaket verdi. Daha sonra laboratuvarı hep birlikte gezilerek öğrenci ve öğretmenler tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı.

 Daha sonra şirket yetkilileri Saniye-Hüseyin Balya MTAL’de ki öğretmenler öğrenciler ile bir araya gelerek sohbet edip günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete