Home Editörün Seçtikleri Vali Şıldak Gazilerle İftarda Bir Araya Geldi

Vali Şıldak Gazilerle İftarda Bir Araya Geldi

0
161

Ramazan Ayının başlangıcından bu yana gerçekleştirilen iftar programlarında öğrencisinden engellisine, devlete emanet yetimlerden şehit yakınlarına kadar birçok vatandaşın gönlüne dokunan Vali Şıldak, Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte gaziler onuruna iftar verdi.

Vatanın bölünmez bütünlüğü için canını siper eden, şehitlerin en yakın şahidi gaziler ve onların aileleriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Şıldak gazilerin şehitliğe yürüyen yolda birer gönüllü olduklarını söyledi. Şıldak, “Şehitlikle hayat arasındaki keskin çizgide milletimizin, devletimizin bekası, varlığı, birliği ve bütünlüğü için sizler de mücadele verdiniz. Terörle mücadelede, Kıbrıs Barış Harekâtında kiminiz de topraklarımızın dışında ülkemizin etrafını çevreleyen ateş çemberinden ülkemize sıçrayacak her tür olumsuzluğa karşı şehadete yürüdünüz ve gazi mertebesine ulaştınız. Ülkemizin ayakta kalma ve bütün zorluklarla mücadele etme gücünü, damarlarında bulunduran bir milletiz. Cumhuriyetimizin gücüne güç katarak ayakta durmasını işte bu irade temsil ediyor. Bu duygular bizi güçlü ve ayakta tutuyor. Ramazan ayı gibi mübarek bir iklimin hakim olduğu bütün duyguların coştuğu, maneviyatın en üst seviyeye yükseldiği günler kenetlenmemize vesile oluyor. Gazilik de ülkemizin birliğini ve ayakta durma gücünü gösteren en güzel mertebedir, ne kadar gurur duysanız azdır. Biz de devletimizin gücünü, yakınlığını size aktarmaya çalışıyoruz. Devletimizin bütün kurumlarının kapıları ve gönül kapılarımız sizlere her zaman açık.” şeklinde konuştu.

Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirilen iftar programına Vali Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın yanı sıra Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Garnizon ve 9.Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Ergin Dinç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, 1.İdare Mahkemesi Başkanı Alper Ergüder, 2. İdare Mahkemesi Başkanı Feyzullah Ertan, Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bkm. Alb. Dr. Tayfun Türkoğlu, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Tuğg. Mahmut Büyükcingi, Vali Yardımcısı İrfan Demiröz, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd.Alb.Tarık Hekimoğlu, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İl Müftüsü Celal Sürgeç ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost katıldı.