Pazar, Haziran 23, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriBigadiç Et ve Süt Festivali'ne Yoğun İlgi

Bigadiç Et ve Süt Festivali’ne Yoğun İlgi

-

Vali Hasan Şıldak, Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Bigadiç Et ve Süt Festivali’ne katıldı.

Bigadiç İlçesi Cevizli Mevkiinde bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen festival, yapılan halk oyunu gösterileri, düzenlenen yarışmalarla adeta şölene dönüştü. Festivale katılan kadınların Anneler Gününü de kutlayan Vali Şıldak, düzenlenen yemek yarışmaları ile en güzel buzağı, en güzel koç, en güzel kuzu ve en güzel oğlak kategorilerinde derece alan yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

Festivale Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın yanı sıra Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Mustafa Canbey, İsmail Ok ve Ahmet Akın, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bigadiç Kaymakamı Mehmet Halis Aydın, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Tarık Hekimoğlu, Alteylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hizmetin yürütülmesinde uyum, ahenk, iş birliği, karşılıklı anlayış ve hoşgörünün önemine vurgu yapan Vali Şıldak, İlin Valisi olarak Bigadiç’le ilgili her zaman pozitif şeyler hissettiğini söyledi. Şıldak, “Böyle güzel birliktelikler insanları bir araya getiriyor ve o bölgenin gelişimine katkı sağlıyor. Bigadiç İlçemiz et ve süt üretimiyle İlimize de büyük güç katıyor. Balıkesir aslında uyumun ve huzurun şehridir. Balıkesir koordinasyonun güçlü olduğu, devlet hizmetlerinin en üst seviyede icraya kavuştuğu bir vilayet. Bunları söylemekten de büyük gurur duyuyorum. Bigadiç’te bu koordinasyon içerisinde neler yapılmış, bunlardan bahsetmek istiyorum. Hidroterapi Merkezi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası, İmam Hatip Ortaokulu, Işıklar Ortaokulu, Özel Eğitim Okulu, Kızılay Anaokulu ve Dört Eylül İlkokulu, büyük bir proje olan Adalı Barajı, birinci etap TOKİ konutları.. Bütün bunlar hükümetimizin, devlet bütçemizin sağladığı imkanlarla burada gerçekleştirilen büyük yatırımlardır. Her biri özel projeler. Şu anda devam eden Termal Uygulama Oteli, İlyaslar Sulama Projesi, İskele İlkokulu, Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu, ikinci etap TOKİ konutlarıyla hizmet kervanının sürekliliğinde Bigadiç’in hizmet almaya devam ettiğini görüyoruz. Hükümet Konağı ve Çağıș İlkokulu başlayacak olan yatırımlar arasında yer alıyor.” şeklindeki sözleriyle Bigadiç’in yüksek seviyede yatırım aldığını belirtti.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete