Çarşamba, Haziran 19, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriŞehit Piyade Er Oktay Salar Toprağa Verildi

Şehit Piyade Er Oktay Salar Toprağa Verildi

-

Suriye’nin Ayn-El Arap bölgesinden Gaziantep’in Karkamış İlçesine ve Köprübatı Hudut Karakoluna düzenlenen havan saldırısı sonucu şehit olan Piyade Er Oktay Salar’ın naaşı baba ocağı Balya Çamavșar’da defnedildi.

Terör örgütü tarafından yapılan havan saldırısı sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Er Oktay Salar’ın naaşı Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanlığında düzenlenen karşılama töreninin ardından Balya İlçesi Çamavşar Mahallesi’ne getirildi.

Şehidin baba evinde helallik alınmasından sonra mahalle meydanında tören düzenlendi. Şehit Piyade Er Oktay Salar’ın naaşı, cuma namazını müteakip İl Müftüsü Celal Sürgeç’in kıldırdığı cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Adil Çelik, Yavuz Subaşı ve Fikret Şahin, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ergin Dinç, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, siyasi partilerin temsilcileri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete