Pazar, Nisan 14, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriAK PARTİ EDREMİT İLÇE BAŞKANI UMUTLU: “6’LI MASANIN 7’NCİ HAS ORTAĞI...

AK PARTİ EDREMİT İLÇE BAŞKANI UMUTLU: “6’LI MASANIN 7’NCİ HAS ORTAĞI HDP”

-

CHP Edremit İlçe Başkanlığı’nın Canan Kaftancıoğlu’na destek açıklamasında CHP’den çok HDP bayraklarının sallanmasına Edremit halkı ile birlikte AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu da sert tepki gösterdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun cezasına tepki için Şehit Hamdibey Meydanı’nda basın açıklaması yapan CHP Edremit İlçe Başkanlığı, bir kez daha HDP ile ortaklığını gözler önüne serdi. HDP savunucusu bazı isimler ile birlikte her fırsatta kendini sosyal demokrat olarak gösteren CHP’li tanınmış isimlerin katıldığı açıklamada HDP bayraklarının sallanması tepki topladı.
AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, CHP ve HDP ortaklığına dikkat çekerek, “CHP Edremit, İstanbul İl Başkanına arka çıkan bir açıklama yapıyor ve bu açıklamada, CHP’den çok HDP bayrakları sallanıyor. Bunlar aleni bir şekilde HDP’yi, yani terörü destekliyor. Çünkü HDP’nin terörü desteklediğini artık sokaktaki çocuk dahi biliyor. Edremit’te CHP tavrını açıkça sergiledi. İlçemizde kendilerini sosyal demokrat olarak tanıtan tanınmış siyasilerin bile kimlerle kol kola gezdiklerine iyi bakın. Edremit’te CHP seçmeni kimlere oy verdiklerine iyi baksın. İşte her şey ortada. Siz terör destekçisi HDP ile iş tutan CHP’ye mi oy verdiniz? Görünen o ki, 6’lı masanın yeni has ortağı HDP’dir. İlçe halkımız tepkisini dile getirdi. Biz de tavrımızı ve görüşlerimizi ortaya koyduk. Bu terör savunucularını 2023’te sandıklara gömeceğiz” dedi.
CHP’nin Edremit’teki basın açıklamasında sallanan HDP bayrakları ve destekleyenler sosyal medyada da günün konusu oldu.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete