Cuma, Mart 1, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriYENİDEN TEFERİC YENİDEN ŞENLİK VAR

YENİDEN TEFERİC YENİDEN ŞENLİK VAR

-

Pandemi nedeniyle iki yıllık bir ara verilen ve bu yıl kaldığı yerden devam edecek olan 5. Ayvalık Küçükköy Teferic Şenlikleri’nde yeniden buluşuyor, baharın çoşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Caddelere çiçek açtıran, Küçükköy sokaklarını renklere boyayan, gülüşlere umut katan şenliğe pandemi ile geçen 2 seneden sonra Ayvalık tekrar kavuşuyor. Ayvalık’ın en güzel karnavallarından olan ve yavaş yavaş Türkiye çapında da ünlenen Küçükköy Teferic Şenlikleri 20 – 21 Mayıs 2022’de.

Bu yıl 5’incisi gerçekleşecek festivalin yurtdışından da yüzlerce katılımcısı var. Küçükköy bu tarihlerde kalabalık bir insan topluluğunu ağırlayacak.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, pandeminin bozduğu moral ve duraksattığı hayata yeniden selam çakan bu neşeli şenliğin, kültürel ve sanatsal aktiviteleriyle de başka festivallerden çok farklı olduğunu dile getirdi. Şenliği iki yıl aradan sonra yeniden sokaklarda kutlayacaklarını bildiren Başkan Ergin, “Yeniden sokaklarda buluşuyoruz, el ele ve kol kola, birlik ve sevgi mesajımızı tüm insanlığa iletiyoruz. Sanatçılarımız, etkinlik gruplarımız, yerel ve ulusal topluluklarımızla, spordan sanata, sanattan eğlenceye kadar birçok etkinlikte buluşacağız. Bu yıl da aynı sürprizler yaşanacak. Küçükköy’e gelecekler hafızalarında güzel anılarla hatırlayacakları şenlik günlerine tanık olacaklar” dedi.

20 Mayıs Cuma saat 10.00’da Belediye Küçükköy Hizmet Binası’ndan Köy Meydanı’na kortej yürüyüşü ile başlayacak şenlik, gün boyunca aralıksız devam edecek. 21 Mayıs Cumartesi günü de doludizgin programlar ve birbirinden güzel etkinliklerle sürecek şenlik katılımcılara unutulmaz anlar yaşatacak.

Cuma günü Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in yapacağı açılış konuşmasının ardından, Boşnak Halk Oyunları gösterisi ve Küçükköy Meydan konserleri ile şenlik devam edecek. El emekleri sergisi, gün boyunca farklı noktalarda sürecek müzik dinletisi ve Ağaç Altı Mevkii’nde gerçekleştirilecek Shukar Muzika konseri ile şenliğin birinci günü tamamlanmış olacak.

Teferic ikinci gününde de kültür sanat ve eğlence dolu etkinliklerle devam edecek. 21 Mayıs Cumartesi saat 12.00’de başlayacak etkinliklerde Küçükköy meydanında canlı müzik dinletileri, canlı heykel performansları, Boşnak Halk oyunları gösterisi olacak. Saat 14.00’de Ayvalık Belediyesi Zeytin Çekirdekleri Korosu Küçükköy Meydan konseri dinleyicilere keyifli anlar yaşatacak. Saat 17.00’de Küçükköy Halk Müziği Derneği Küçükköy Meydan’da vereceği konserin ardından saat 20.30’da Ağaç Altı Mevkii’nde Havva Karakaş konseri ile şenlik kapanışını yapacak.

Baharın çoşkusunu Küçükköy Teferic şenliklerinde gelin hep birlikte yaşalım.

- Advertisment -