Perşembe, Mayıs 23, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriAYVALIK BELEDİYESİ MAHALLEEVLERİ ÜRETİM MERKEZİ OLDU

AYVALIK BELEDİYESİ MAHALLEEVLERİ ÜRETİM MERKEZİ OLDU

-


Ayvalık Belediyesi Mahalleevleri çatısı altında, farklı alanlarda beceri kurs ve eğitimlerine aralıksız devam ediyor.
Unutulmaya yüz tutmuş, sepet örme geleneği ve deri işlemeciliği Ayvalık Belediyesi Mahalleevleri çatısı altında yeniden hayat buldu. Kurslara katılan kadınlar ürettikleri el yapımı ürünleri farklı etkinliklerde kurulan mahalleevleri stantlarında satışa sunuyor. Geçtiğimiz günlerde Küçükköy Teferic Şenlikleri’nde yoğun ilgi gören üretici kadınların ürünleri, 2. Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri kapsamında Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde kurulacak stantlarda da vatandaşlarla buluşacak.
Ayvalık Belediyesi Mahalleevleri kadınların sosyal ve toplumsal statüsünün yükselmesi, istihdam olanaklarının artması ve katma değer üretebilmelerine katkı sunmak amacıyla hizmet ve projelere devam ediyor.
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kadınları hayatın içine katan projelere ağırlık verdiklerini vurguladı. Belediye çatısı altındaki mahalleevlerinin, kurslar sayesinde hem öğrenme ve meslek edindirme merkezi gibi hizmet verdiğine değinen Başkan Mesut Ergin; “Mesleki ve beceri kurslarımız, özellikle aile bütçesine katkı sunmak isteyen kadınlar için önemli fırsat sunuyor. Ayrıca, farklı alanlarda kurs ve eğitim alan kadınların özgüveni artmakta, böylece geleceğe daha güvenle bakabilmektedir. Başta kadınlarımız olmak üzere, imkânı ve zamanı olan tüm vatandaşlarımızı, mesleki eğitim ve beceri kurslarımıza katılmaya davet ediyorum” dedi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete