Perşembe, Haziran 20, 2024
Semercioglu Zeytincilik

Eğitime Özel İlgi

-

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’in eğitim şehri olma yolundaki ilerlemesini okul ziyaretleri ve toplantılarla yakından takip ediyor.

Eğitim alanına özel ilgi gösteren Vali Hasan Şıldak ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Eğitim Müfettişleri ile bir araya geldi. Vali Şıldak, Balıkesir Ögretmenevinde gerçekleştirilen toplantıda Eğitim Müfettişlerinin yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen faaliyetlerle ilgili değerlendirmede bulundu.

Vali Hasan Şıldak daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro, Ar-Ge ve Ölçme Değerlendirme Merkezinde
görev yapan öğretmenlerle BİGEP’in yeni dönem çalışmalarını değerlendirdi.

Toplantıda, Balıkesir’in eğitim potansiyelinin daha yükseğe çıkarılması için Vali Şıldak’ın öncülüğünde yürütülen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin uygulama süreçleri ve eğitimin geliştirilmesine yönelik
çalışmalar görüşüldü. Toplantıda BİGEP’in uygulanmaya başladığı günden bu yana eğitim alanına farklı bir enerji getirdiği ifade edildi.

Motivasyonu arttıran BİGEP kapsamındaki çalışmalarla Balıkesir’in eğitim şehrine dönüştüğünü ifade eden Şıldak, “Okullara yaptığım ziyaretlerle eğitimdeki gelişim ve heyecanı yakından takip ediyorum. Alanda olmak, yaşanan değişimi görmek çok heyecan verici oluyor. Bu işin mutfağında olan sizlere başarılı çalışmalarınız ve emekleriniz için teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da başarılı tırmanışı hep birlikte yaşayacağız” şeklinde konuştu.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete