Cuma, Mart 1, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriCUMHURİYET, TÜRK MİLLETİNE BIRAKILMIŞ EN BÜYÜK MİRASTIR

CUMHURİYET, TÜRK MİLLETİNE BIRAKILMIŞ EN BÜYÜK MİRASTIR

-

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Cumhuriyet’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Milletine bırakılmış en büyük miras olduğunu vurgulayan Ahmet Akın, “Cumhuriyet için yürekleri çarpan Milletimiz, eşitlik ve kardeşlik için, adalet ve özgürlük için yılmadan mücadele ederken mirasına sonsuza kadar sahip çıkacaktır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlattığı ve 29 Ekim 1923’de de ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir. Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük mirastır. Cumhuriyet için yürekleri çarpan Milletimiz, eşitlik ve kardeşlik için, adalet ve özgürlük için yılmadan mücadele ederken mirasına sonsuza kadar sahip çıkacaktır. Çünkü Cumhuriyet, birlik ve bütünlüğümüzün teminatıdır. Cumhuriyet, adalet ve haktır. Cumhuriyet, halkımız için yoksulluğu bitirme, refah ve huzur mücadelesidir. Bu nedenle 29 Ekim bizim en büyük bayramımızdır.

Millet olarak hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek yaşaması için gözümüzü kırpmadan her türlü mücadeleye gireriz. Türk Milletinin ve Türk Gençliğinin Kuvayı Milliye ruhuyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı ateşe ve O’nun kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkmaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu topraklar için canlarını feda eden ve bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz gönül borcu, şükran ve rahmetle anıyorum. Milletimizin gurur günü olan bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün sembolü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

- Advertisment -