Cuma, Haziran 21, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriEdremit'te fener alayı ve konserli 29 ekim kutlaması

Edremit’te fener alayı ve konserli 29 ekim kutlaması

-

Edremit’te Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü coşkuyla kutlandı. Edremit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen fener alayı ve Bilal Sonses konseri yoğun ilgi gördü.

Altınkum Mahallesi’nden Akçay Cumhuriyet Meydanı’na düzenlenen fener alayına binlerce kişi katıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu Bilal Sonses konseriyle birlikte taçlandı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da konuşma yaparak vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Başkan Arslan, “Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümünü gururla kutluyoruz. Fener alayımıza katılan kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla tüm Edremitlilere şükranlarımızı sunuyorum. Bu meydanı dolduran herkese, özellikle kadınlarımıza, cumhuriyetimizin emanetçisi gençlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. 99 yıl önce bugün Ankara’da cumhuriyet ilan edildi. O gün cumhuriyetimize hayat veren ruh bugün de dimdik ayaktadır. Görmek isteyen Edremit’e baksın, anlamak isteyen Edremit’e gelsin. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk mavi gözleriyle bugün Edremit’i görseydi, ‘işte benim cumhuriyetimin evlatları’ derdi. Cumhuriyetimize hayat veren çelikten irade 99 yıldır olduğu gibi bugün de rehberimizdir. Cumhuriyetimiz itibarımızdır. Cumhuriyet yandaşların değil, vatandaşlarındır. Cumhuriyet benim, cumhuriyet sensin, cumhuriyet biziz, Cumhuriyet Edremit’tir.” dedi. Günün anlam ve önemini belirten konuşma sonrası gençler Bilal Sonses ile buluştu. Bayram coşkusunu yaşayan kalabalık Sonses’in şarkılarına gece boyu eşlik etti.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete