Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriEDFOD’DAN BİR ULUSLARARASI HAMLE DAHA

EDFOD’DAN BİR ULUSLARARASI HAMLE DAHA

-

Edremit Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (EDFOD)’dan yeni bir uluslar arası hamle daha geldi.

Romanya’da faaliyet gösteren “Professional Photographers Association Foto Club Pro Arad” ile ortak projeler yapmak üzere iş birliği protokolü imzalandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan EDFOD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Şimşek;  “Bir süredir farklı platformlarda ortak işlerde bulunduğumuz Professional Photographers Association Foto Club Pro Arad Yönetim Kurulu Başkanı arkadaşım Nelu Scripciuc derneklerimiz arasında ortak işler yapmak üzere konuşuyorduk. Bu konuşmayı karşılıklı mutabakat ile resmiyete bağlamak istedik ve iş birliği protokolünü imzaladık. Romanya, ortak işler yaptığımız Singapur ve Tunus’dan sonra üçüncü, protokol imzaladığımız ikinci ülke oldu. Şimdi birlikte neler yapacağımız konusunda görüşmelere devam edeceğiz. Farklı ülkeler ile görüşmelerimiz devam etmekte olup gelişmeler ile bilgilendirmeler ayrıca yapılacaktır.” dedi.

Fotoğraf sanatına hizmet etmenin yanında bölgenin ve Edremit’in tanıtımına da dernek olarak önem verdiklerini ifade eden Şimşek şöyle konuştu; “Ülke sınırları dışında, ülkemizi ve Edremit’i temsil etmesi bizleri gururlandırıyor. Edremit’imize ve tüm fotoğraf dünyasına hayırlı olsun.”

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete