Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriVali Şıldak Marmara’da Muhtarları Dinledi

Vali Şıldak Marmara’da Muhtarları Dinledi

-

Vali Hasan Şıldak yürütülen ve planlanan çalışmaları yerinde görüp değerlendirmek üzere yaptığı programlar kapsamında Marmara İlçesinde İl ve İlçe Kurum Müdürlerinin katıldığı İlçe Değerlendirme Toplantısı’nda muhtarları dinledi.

Balıkesir’in İlçelerinde yaptığı programlarla ihtiyaç ve talepleri alanda tespit ederek çözüme ulaştırmaya özen gösteren Vali Şıldak, Recep Mercan İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında İlçede çalışmaları, yürütülen ve planlanan projeleri ele aldı.

Vali Şıldak toplantıya Marmara Kaymakamı Murat Çiçek ve Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’dan İlçeyle ilgili bilgileri alarak başladı.

İl müdürleri, kurumlarının İlçedeki sorumluluk alanlarında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Yürütülen güncel çalışmalar ve yeni taleplerin muhtarlar tarafından bizzat ilgili kurumların temsilcilerine aktarıldığı toplantıda, hizmetlerin vatandaşlara hızlı ve etkili bir şekilde ulaştırılması için fikir alışverişinde bulunuldu. Konuların İldeki bütün söz sahibi kişiler tarafından toplu bir şekilde bilinmesi, duyulması ve varsa sorunlara çözüm arayışı konusunda fikir birliği oluşturulup daha kararlı bir şekilde takip edilmesi bakımından değerlendirme toplantılarına önem veren Şıldak, muhtarlar tarafından iletilen talep ve ihtiyaçlar için ilgili kurumlarla yapılacak çalışmalarla çözüme yönelik koordinasyon sağlanacağını belirtti.

Vatandaşın sözcüsü olan muhtarlar, ilettikleri taleplere sonuç odaklı yaklaşılması dolayısıyla değerlendirme toplantısı vesilesiyle kendilerini bir araya getiren Vali Şıldak’a teşekkür ettiler.

Her İlçesinde ayrı bir özellik ve güzelliği olan Balıkesir’de bütün kurumların güçlü bir işbirliği içinde birleşerek çalışmasıyla vatandaşlara hizmet etmekten son derece memnun olduğunu ifade eden Vali Şıldak toplantıda yaptığı değerlendirmede, “Son derece başarılı bir süreç yönetimi ile Marmara’daki işler sıkı bir şekilde takip ediliyor. Yaz aylarında 100 binin üzerinde nüfusa ev sahipliğiyle üç adadan oluşan bu yerleşim yerinde kış dönemindeki hizmet sürekliliğinin de sağlanması noktasında eksiklerin her gelişimizde giderildiğini görüyoruz. Benim de beş kez geldiğim Marmara İlçemizde her gelişimizde bir eksikliğin kapatıldığını görüyorum. Pek çok hizmetin buraya aktığını her alandaki yansımalarından görüyoruz ve bunlar mutluluk verici gelişmeler.” şeklinde konuştu.

Marmara’ya Yatırım Müjdeleri

Yapılan yatırımlarla devletin imkanlarının İlçeye en iyi şekilde yansıtıldığını sözlerine ekleyen Vali Şıldak, “Yeni yılın ilk günlerinde Süleyman İlik Devlet Hastanemiz hizmet vermeye başlayacak. Bugün yaptığımız incelemede çok az denecek kadar küçük eksikliklerin kaldığını ve bunların kısa sürede giderileceğini söyleyebiliriz. Yine Avşa Hastanemiz yaklaşık iki ay gibi bir sürede tamamlanmış olacak. Valiliğimiz, Marmara Belediyesi ve Kültür Turizm Bakanlığı desteği ile tarihi bir binanın İlçe merkezinde restore edilerek kütüphaneye dönüştürülmesi ile hizmet vermeye başladı. Bu güzel çalışma ilçemize hayırlı olsun. Saraylarda iskele binasının hemen karşısındaki bekleme salonu olarak yapılan yapının ikinci katı da yine Kültür Bakanlığı tarafından bir şube kütüphane olarak hizmet vermeye başlayacak. Yine Saraylar Mahallemizde Gençlik Merkezi tamamlanmış durumda bulunuyor. Spor Toto Teşkilatımızın, Gençlik Spor Bakanlığı’mızın, Belediyemizin ve bir hayırseverimizin destekleriyle yapılacak kapalı spor salonunun inşaatına da başlandı. Ayrıca Avşa’da Jandarma Karakol binamızın inşaatı 2023 yılında tamamlanarak misafirhane bölümü ile birlikte hizmete girecek. Çevre Şehircilik Bakanlığımız Marmara İlçemizde saraylardan başlayıp 26 kilometrelik bir hat boyunca uzanan ve tepe noktaya ulaşan, kapsamında yürüyüş yolu bisiklet yolu içeren bir çevre düzenlemesi hayata geçirecek. 2023 yılı bitmeden İlçemize kazandırılmış olacak. 140 adet TOKİ konutunun da yapılması planlanıyor. Biz de İçişleri Bakanlığı bütçesinden YİKOB olarak Saraylar Mahallesinde 5 kilometre beton yol gerçekleştirdik. Yatırımların hepsi bu güzel ada ilçemize şimdiden hayırlı olsun. Gelişimi hızla devam eden Marka Şehir Balıkesir’in tüm ilçeleriyle birlikte yükseliş trendi hız kesmeden devam ediyor.” diye konuştu.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete