Pazar, Şubat 25, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriDepremzedeler Yurtlarda Misafir Ediliyor

Depremzedeler Yurtlarda Misafir Ediliyor

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlar Balıkesir’e gelen depremzedelere kapılarını açtı.

Depremin yaralarının sarılmaya çalışıldığı birlik ve beraberlik günlerinde İlimize gelen toplam 483 depremzede İl genelindeki yurtlarda misafir edildi. Halen yurtlarda kalmaya devam eden 405 depremzede vatandaşımıza yönelik olarak yaşanan zorlu süreçlerin bir nebze olsun unutturulması için çeşitli etkinlikler de yapılıyor. Depremin oluşturduğu derin izleri silmeyi amaçlayan psikososyal destek çalışmaları kapsamında 450 görüşme gerçekleştirilirken, 20 çocuğa da anaokulu hizmeti veriliyor.

Yurtlarda depremzedeler için oluşturulan aktivite alanlarının yanı sıra hazırlanan sosyal market ile misafirlerin ihtiyaçlarını gidermeleri sağlanıyor. Ayrıca İlçeler dahil olmak üzere 13 yurtta misafir edilen depremzedelere yönelik sosyal, sportif, kültürel faaliyetlerin yanı sıra çeşitli oyunlar, yüz boyama, resim çalışmaları ve sabah sporu gibi etkinliklerle çocukların psikolojik destek çalışmalarına güç kazandırılıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments