Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriBalıkesir Tek Yürek Oldu

Balıkesir Tek Yürek Oldu

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Balıkesir’den de bölgeye birçok yardım gönderildi. Depremin olduğu günden 25 Şubat tarihine kadar bölgede 2.609 kamu personeli görevlendirilirken özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından 577 gönüllüyle Balıkesir toplamda 3.186 kişiyle insan gücü desteği sağladı.

Depremin ardından afet bölgesine insan gücünün yanı sıra çeşitli araçlar da gönderildi. Bölgeye sevk edilen 367 araç, 387 iş makinası, 11 ambulans, 7 itfaiye aracı,
1 akaryakır tankeri, 16 su tankeri, 3 uçak ve 10 jeneratörle acil ihtiyaçların giderilmesi sağlandı.

Ayrıca 816 yardım tırının yanı sıra depremzede vatandaşların geçici barınmalarını sağlamak üzere 1.144 çadır ve 72 konteyner bölgeye gönderildi. Yemek ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2 mobil aşevi vatandaşlara hizmet verirken, 12 cenaze aracı da bölgeye gönderilen yardımlar arasında yer aldı.

Koordinatör olarak Osmaniye İlinde depremin ilk gününden itibaren sahada olan Vali Hasan Şıldak yardımlara destek sağlayan bütün kurumlara ve vatandaşlarımıza teşekkür etti. Şıldak, Balıkesir’in afet bölgesindeki yaraları sarmak için tek yürek olması ve gösterdiği yüksek duyarlılıktan dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments