Salı, Haziran 18, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriDepremzedelere Yönelik Çalışmalar Devam Ediyor

Depremzedelere Yönelik Çalışmalar Devam Ediyor

-

Balıkesir’de Valilik koordinasyonunda afetzedelere yönelik yapılan çok yönlü çalışmalarla depremin izleri el birliği ile silinmeye çalışılıyor. Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yoğun çalışma yürütülüyor.

Tüm kurumların imkanlarını adeta seferber ettiği çalışmalar kapsamında, İl genelinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri tarafından İlimize gelen afetzedelere yönelik faaliyet gösteren sosyal marketlerde depremzede vatandaşların kullanımı için
değerlendirilmek üzere uyku tulumu ve giysi gibi ürünler hazırlanıyor.

Depremin ardından Balıkesir’e gelerek sosyal tesisler, yurt ve otellerde konaklayan okul öncesi çağındaki öğrenciler için Bigadiç, Ayvalık ve Edremit İlçelerinde ana sınıfları açılması yapılan çalışmalar arasında yer alıyor.

Hafızalardan silinmesi zor günlerin yaşandığı süreçte depremzede misafirlerin psikolojik destek alması da sağlanıyor. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün psikososyal destek görüşmelerine yönelik katkı sağlamak amacıyla Erdek, Burhaniye ve Havran İlçelerinde ilgili öğretmen ve yöneticiler tarafından 639 depremzede ile yapılan görüşmeler işbirliği içerisinde devam ediyor. Ayrıca Psikososyal Destek Çalışmaları kapsamında 9.788 öğretmen ile deprem bölgesinden gelerek okullara kaydı yapılan 1.852 öğrenciye yönelik verilen Psikolojik İlk Yardım Eğitimleri yapılan plan çerçevesinde devam ediyor.

Balıkesir’e gelen okul çağındaki 1.852 öğrencinin kaydının ilgili kademe ve türdeki okullara yapılmasının ardından öğrencilerin kırtasiye ve diğer ihtiyaçları karşılanarak eğitim ve öğretime devam etmeleri sağlanıyor.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete