Salı, Haziran 18, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriAltıeylül Sosyal Dayanışma Merkezi’nin Kurs Sonu Sergisi Açıldı

Altıeylül Sosyal Dayanışma Merkezi’nin Kurs Sonu Sergisi Açıldı

-

Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Altıeylül Sosyal Dayanışma Merkezi kursiyerleri tarafından üretilen el emeği ürünlerin tanıtım ve satışının gerçekleştirileceği serginin açılışına katıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kadınlara yönelik hizmet veren merkezlerin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında, Altıeylül Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından şubat ayından bu yana hizmet veren Altıeylül Sosyal Dayanışma Merkezi; dezavantajlı gruplardaki kadınların aile bütünlüğünü tehdit eden unsurlardan korunması, milli ve manevi değerler ile toplumun değer yargılarını muhafaza etmek üzere psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimlerinin, toplumsal entegrasyonlarının sağlanmasını amaçlıyor.

Kadınlara yönelik olarak meslek kursları ve hobi amaçlı kursların yanı sıra genel kültür içerikli olmak üzere dikiş-nakış, el sanatları ve dekoratif sepet örücülüğü, Kuran-ı Kerim öğretimi gibi kursiyerlerin talepleri doğrultusunda eğitimlerin verildiği Altıeylül Sosyal Dayanışma Merkezi’nin kurs sonu sergisinin açılışı yoğun ilgiyle gerçekleşti. Kadınların el emeği ürünlerinin yer aldığı sergide aynı zamanda kurslarda yapılan ürünler satışa sunuldu.

Vali Şıldak açılışta yaptığı konuşmada, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın yeni bir uygulaması olan ve kısaca ADEM, SODEM dediğimiz bu sosyal birimler; kadınların üretken olmalarını, hayata daha derin bağlarla tutunabilmelerini, aile ekonomilerine katkı sağlayacak becerilerle, donanımlarla güçlendirilmelerini amaçlıyor. İlimizde 9 ilçemizde Aile Destek Merkezi, 3 ilçemizde de Sosyal Dayanışma Merkezi faaliyete geçirildi. Bugün bunlardan biri olan Altıeylül Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturduğumuz Aile Destek Merkezi’nin sergisi için bir aradayız. Altıeylül Belediyemize özel bir teşekkür borcumuz var. Altıeylül Belediyemiz bu girişime sahip çıkarak Sultan Alparslan Kültür Merkezi’nin kapılarını Altıeylül Sosyal Dayanışma Merkezi’ne açtı. Sağladıkları imkanla güzel bir fırsat oluşturdular. Orada ağız tadıyla çok güzel çalışmalar yapılıyor. Biz de şimdi onların yaptıkları bu çalışmaları sergimizde görmüş olacağız. Onların güçlü adımlarını daha da güçlendirmek için buradayız.” diye konuştu.

Açılışın ardından sergiyi gezen Vali Şıldak ürünlerle ilgili bilgi aldı, kursiyerlere başarılar diledi.

Açılış programına Vali Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak’ın yanı sıra Garnizon ve 9.Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Ali Yıldız, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Defterdar Musa Koçulu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete