Salı, Haziran 18, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaÇevreHayvanları koruma günü

Hayvanları koruma günü

-

Balıkesir’in Edremit ilçesinde İl ve Edremit İlçe Jandarma Komutanlıkları ile Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığınca; 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliği kapsamında vatandaşlar sokak hayvanlarına yapılması muhtemel kötü muamelelere karşı neler yapmaları konusunda ile bilgilendirildi.

Ekipler, vatandaşlara, broşür dağıtarak telefonlarına ‘HAYDİ’ uygulamasını yükledi ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında eğitim verildi.

Doğa Koruma Milli Parklar İl Müdürlüğü, Edremit Kaymakamlığı koordinesinde Şükrü Tunar Kültür Merkezinde de öğrencilere hayvanları koruma konusunda bilgilendirme yapılarak, iz takip köpeği kullanıcısı eşliğinde gösteri yapıldı.

Etkinlikte ayrıca Kazdağları Doğa Koruma ve Milli Park Şefliği Veteriner Hekimi Ertan Şenol tarafından “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu” gereği belediyelerin yetki ve görevleri, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve can dostların yaşam haklarının her açıdan ele alınması için kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri, veteriner hekimler, muhtarlar ve halkın katılımıyla hayvanları koruma konusunda panel düzenlendi.

Bilgilendirme toplantısında konuşan Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı 

hayvan sevgisinin önemini belirterek: “Böylesi önemli bir etkinlikte Edremit Belediyesi olarak paydaş olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Onlar bizim dostlarımız biraz daha özen gösterelim. Can dostlarımız için belediye ekiplerimiz 7/24 görevde. Kentte yaşanan sorunları biliyoruz her zaman can dostlarımızın yanında olacağız. Deneyimli veteriner hekimlerimiz sokaktaki canlarımız için çalışmaya devam ediyor.” dedi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete