Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriEdremit’te Öğretmenler Günü kutland

Edremit’te Öğretmenler Günü kutland

-

24 Kasım Öğretmenler günü Edremit İlçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katılan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, öğretmenlerin gününü kutladı, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. 

Edremit ilçesinde Öğretmenler Günü kutlama programı Şehit Hamdibey Meydanı’nda başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu programda Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Daha sonra Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde devam eden programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ile birlikte, emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş tarafından verildi.

Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer tarafından verildi. 

Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program kapsamında öğrenciler tarafından oratoryo gösterisi ve müzik dinletileri sunuldu. 24 Kasım Öğretmenler Günü programı öğretmenler tarafından yapılan müzik dinletisiyle son buldu. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı, “Her daim izinde olduğumuz Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aklı ve bilimi kendine rehber edinerek sonsuz özveriyle aydınlık nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete