Pazar, Haziran 23, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriPolisten yeni yıl denetimleri

Polisten yeni yıl denetimleri

-

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ekiplerince vatandaşların yılbaşı gecesinin güvenli ve huzurlu bir şekilde geçirmeleri amacıyla gerçekleştirilen huzur ve güven uygulamasında çeşitli suçlardan aranan 4 zanlı yakalandı.

28 rütbeli personel, 38 ekip, 4 çevik kuvvet timi, 55 çarşı ve mahalle bekçisinden oluşan 284 personel ile ilçe genelinde gerçekleştirilen uygulamada 923 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasında çeşitli suçlardan aranan 4 zanlı gözaltına alındı.

Yılbaşı tedbirleri kapsamında oteller, umuma açık işyerleri, eğlence mekanları ve meydanlarda yapılan uygulama ve kontrollerde 4 işletmeye kapalı alanda sigara içilmesinden dolayı 5727 sayılı kanuna muhalefetten ve 1 işletmeye 4733 sayılı kanuna muhalefetten TAPDK yetki belgesi olmaksızın alkollü içki servisi yapmaktan tutanak tutuldu.

Yılbaşı gecesi meydana gelen ateş etme olayları ile alakalı olarak görevli ekiplerce gece boyunca yapılan çalışmalarda da, 2 ruhsatsız tabanca, 4 ruhsatsız tüfek ele geçirildi. 6 kişiye ruhsatsız tabanca ve tüfek bulundurmaktan işlem yapıldı.

Ayrıca, ilçe genelinde farklı noktalarda yapılan trafik kontrol ve denetimlerde 239 araç denetlendi, 8 sürücüye alkollü, 4 sürücüye ise ehliyetsiz araç kullanmaktan, 56 araç sürücüsü ve plakaya çeşitli kural ihlallerinden dolayı toplam 147 bin 23 lira para cezası kesildi, 4 araçta trafikten menedildi.

 İlçe Kaymakamı Ahmet Odabaş ve emniyet müdürü Burak Lehimer, gece boyunca uygulama noktalarına giderek ekiplerin çalışmalarını yakından takip edip, gelişmeler hakkında bilgiler aldı.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete