Pazar, Temmuz 21, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriRahmi Gençer Demokrat Parti’den başkan adayı

Rahmi Gençer Demokrat Parti’den başkan adayı

-

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP üyeliğiden istifa eden eski Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Demokrat Parti’den aday oldu.

CHP’den E-Devlet kanalıyla istifa edip, Süner Pasajı’nda düzenlediği basın toplantısıyla Ayvalık Belediye Başkanlığı yarışına DP çatısı altında katılacağını açıklayan Rahmi Gençer,  2019 yılındaki seçimlerin ardından aradan geçen 5 yıllık süreçte belediyecilik anlamında çok iyi dersler çıkardığını söyledi.

5 yıllık süreçte Ayvalık’ı gezip, vatandaşlarla yaptığı sohbetlerde ilçenin sorunlarını yakınen tahlil ettiğini kaydeden Gençer, “Bunca yıllık deneyimlerimle Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yanı sıra DP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve yönetici arkadaşlarının davetini değerlendirerek bugün 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Ayvalık Belediye Başkanlığı’na aday olduğumu ilan ediyorum” dedi.

20 yıl önce verdiği bir kararla eleştiren değil, eleştirilen tarafta olmak istediğini belirten Rahmi Gençer, “Bana göre halka hizmet etmenin ilk koşulu budur. Bu düşüncelerle, her geçen yılda elde ettiğim tecrübelerle Ayvalık’a en iyi hizmeti verebileceğime inanıyorum. Seçimi kazandığım takdirde;  adil, şeffaf, çevreci, üreten ve sosyal bir belediyecilik ile ilçemizi yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

Rahmi Gençer, 16 Şubat Cuma  günü düzenleyeceği halk buluşması toplantısıyla projelerini kamuoyu ile paylaşacağını sözlerine ekledi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete