Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriÖzbek, okullardaki yüz yüze eğitim çalışmalarını takip ediyor.

Özbek, okullardaki yüz yüze eğitim çalışmalarını takip ediyor.

Anasınıfı ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime alınmasının ardından yapılan değerlendirmeler sonucunda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitim/staj uygulamaları 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlatılmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liselerinde alan ve dal derslerin uygulama kazanımları, 5 Ekim’den itibaren yüz yüze eğitimle verileceğini açıkladı. Mesleki Eğitimde tüm sınıf seviyeleri için başlayacak olan yüz yüze eğitimde, öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saati 30, teneffüsler 10 ve öğle arası 45 dakika olarak uygulanmaya başlandı.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek, 5 Ekim itibariyle yüz yüze eğitime alınan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle ilgili verileri paylaştı. Verilere göre Edremit’te anasınıfı ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerinden sonra 2295 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci yüz yüze eğitime alındı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek, Edremit’te 5 Ekim itibariyle yüz yüze eğitime başlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini ziyaret etti. Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Saniye Hüseyin Balya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü okullardaki mesleki ve teknik alan/dal eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde inceledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments