Pazar, Haziran 23, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriAYVALIK, CUMHURİYET BAYRAMI İÇİN SÜSLENDİ

AYVALIK, CUMHURİYET BAYRAMI İÇİN SÜSLENDİ

Ayvalık’ta Cumhuriyetin 97’nci kuruluş yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cadde ve sokaklar ay-yıldızlı bayrak ve Atatürk posterleriyle donatıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma ve tebrikat töreni gerçekleştirildi.

Kenti boydan boya geçen Atatürk Caddesi, Talatpaşa Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı büyük bayram için hazırlandı. Türk bayraklarıyla donatılan gezi teknesinde Ayvalık Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri kordon boyunca konser verdi. Sahildeki vatandaşlar marşlara eşlik etti, adeta Ayvalık’ta dev bir koro oluşturuldu.

Kentin dört bir yanından duyuru yapılan ses sisteminden saat başı çalınan marşlar coşkuyu artırdı. Kent merkezinde ve çeşitli mahallelerde gezen araçlarla hem marşlar çalındı hem de Türk bayraklarının dağıtımı yapıldı.

Ayvalık Belediyesi gezici bandosu günboyu mahalleleri dolaşarak marşlar çaldı. Ay-yıldızlı bayrak ve Atatürk posterleriyle süslenen caddeler görsel olarak Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına hazırlanan vatandaşların coşkusunu artırdı. Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Garnizon Komutanı Pers. Alb. Ertan Tutar ve Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı, coşkuya ortak oldu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments