BURHANİYE’DE CUMHURİYET KUTLAMALARI

0
397
DCIM100MEDIADJI_0016.JPG

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yılı Burhaniye’de düzenlenen törenlerle kutlanmaya başlandı. Sabah saatlerinde Kaymakamlık binasında düzenlenen 29 Ekim kutlama programında Burhaniye Kaymakamı ilçe protokolü, daire müdürleri, STK ve Parti temsilcileriyle tebrikleşti.

Yapılan tebrikat töreni sonrası ilçe Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Garnizon Komutanı Topçu Bnb. Mustafa Kıraç ve Cumhuriyet Savcısı Zafer Birinci öncülüğünde ilçe protokolü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenlere katıldı. Atatürk anıtı önünde Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Kaymakamı İlyas Memiş günün anlam ve önemine yönelik konuşma gerçekleştirdi.

Kaymakam Memiş, kendi kendinin hakimi ve efendisi yapan Cumhuriyet’in 97. Yılına ulaşmasının mutluluğunu yaşadığını belirterek, Cumhuriyetin, birlik beraberlik ve milli iradenin karşısında hiçbir gücün duramayacağının ilanı olduğunu ifade etti. Kaymakam Memiş konuşmasının devamında “Cumhuriyetimiz 100. yılına muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir. 97. Yılı dönümünde Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra şiirlerin okunmasının ardından ilçe protokolü ve törene katılan vatandaşlar Dev Türk bayrağı ve Bando eşliğinde Cumhuriyet meydanından Belediye Binası önüne kadar kortej eşliğinde yürüdü.

Kutlama coşkusu Akşam düzenlenecek Araç kortejiyle devam edecek.