Pazartesi, Nisan 15, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriESNAFA ÜCRETSİZ SU MÜJDESİ

ESNAFA ÜCRETSİZ SU MÜJDESİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi, pandemi döneminde kapatma ve kısıtlamalardan etkilenen esnafın 5 aylık su bedellerini tüm partilerin oy birliği ile ödeme kararı aldı.

-

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, pandeminin esnafta bıraktığı ekonomik yaraları sarabilmek adına önemli bir karar aldı. Mecliste grubu bulunan partilerin birlikte verdikleri ortak önergeyle; Balıkesir’de pandemi döneminde faaliyet gösteremeyen esnafın aylık su faturalarına yansıyan 1. kademe tüketmiş oldukları içme ve kullanma su bedellerinin 5 ay süreyle ödenmesi tüm partilerce oy birliği ile kararlaştırıldı.

Genelge gereği kapanan ve kısıtlanan lokanta modelleri, aperatif yemek tüketilen yerler, paket olarak yemek satan işletmeler, kafeteryalar, kahvehaneler, aile çay bahçeleri, çay ocakları, internet kafe ve tarzı oyun salonları, pastaneler, berber salonları, oto yıkamacılar, halı sahalar, ve benzeri iş yerlerinin, Haziran 2021 ile Ekim 2021 dahil olmak üzere 5 ay süre ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Sosyal Yardımlaşma bütçesinden karşılanması kararı oy birliği ile alındı.

Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın yanı sıra, CHP Grup Başkanvekili Ali Kemal Deveciler,  Ak Parti Grup Başkanvekili İsmail Cankul, İYİ Parti Grup Başkanvekili Metin Özpınar, MHP Grubu adına Mustafa Levent Gurup ve DP Grubu adına Merih Arslan’ın imzalarının bulunduğu önerge mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Pandemi döneminde Burhaniye’de Türkiye’de bir ilki başararak esnafımıza 800 esnafımıza, bin TL Nakit yardımda bulunmuştuk. Şimdi de Balıkesir Büyükşehir Belediyemizde tüm parti grupları olarak su faturalarını 5 aylık ödeme kararına imzamızı attık. Esnafımıza can suyu olabilecek kararla, bir nebze de olsa yaraları saracağız” dedi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete