Salı, Haziran 18, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün Seçtikleri“GELENEKSEL PELİTKÖY DEVE GÜREŞLERİ BAŞLIYOR”

“GELENEKSEL PELİTKÖY DEVE GÜREŞLERİ BAŞLIYOR”


Sezonun ilk deve güreşi 12 Aralık 2021 Pazar günü Pelitköy Mahallesinde başlıyor. Burhaniye Belediyesi ve Pelitköy Deveciler Derneği tarafından tertip edilen Deve Güreşleri Pelitköy Arenasında yapılacak.
Geleneksel olarak her sene yapılan ve önceki yıl pandemi nedeniyle yapılamayan deve güreşleri bu yıl 23. kez yapılıyor. Burhaniye Belediyesi ve Pelitköy Deveciler Derneğinin iş birliğiyle yapılan etkinlikte, Burhaniye, Edremit, Ayvalık, Havran gibi ilçelerin yanı sıra diğer illerden de develer katılacak.
DEVECİLER “HERKESİ FESTİVALE BEKLİYORUZ”

Bu sezon körfezin ilk deve güreşlerine hazırlandıklarını ifade eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Yaklaşık 120 deve burada güreşe katılacak. Burhaniye’ye yakışır vaziyette bir festival havasında güreşler yapılacak. Binlerce kişinin bu güreşleri beklediğini biliyorum. Devecilik kültürünü ve deve güreşlerini daha da katılımcı hale getirmek adına biz yerel yönetim olarak organizasyonun destekçisiyiz. Çünkü, burada bir gün sürecek olan güreşler için yaklaşık 4-5 ay öncesinden hazırlıklar yapılmaya başlanıyor. Devecilerimize ve güreş severlerimize güzel bir güreş günü diliyorum” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments