Pazartesi, Nisan 15, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriVali Şıldak Kuzeyin İncisinde İncelemelerde Bulundu

Vali Şıldak Kuzeyin İncisinde İncelemelerde Bulundu

Balıkesir’de planlanan ve yürütülen çalışmaları yerinde görmek için haftanın birçok gününde sahada incelemelerde bulunan Vali Hasan Şıldak Cuma günü Erdek İlçesindeydi.

Erdek İlçesinde gün boyu kapsamlı bir program gerçekleştiren Vali Şıldak programına Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy’u ziyaretle başladı. Vali Şıldak daha sonra Kaymakam Atasoy ile birlikte Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’a iade-i ziyarette bulundu.

Çocuklar Karnelerini Vali Amcalarından Aldı

Vali Şıldak 2021-2022 eğitim-öğretim yılının sona eren ilk dönemi dolayısıyla Erdek İlçesindeki programında öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy’un yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Birol Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın da bulunduğu programda Erdek 18 Eylül Ortaokulu’nda öğrencilere karnelerini veren Vali Şıldak, iki haftayı dinlenerek değerlendirmelerini söyledi. Vali Şıldak, program vesilesi ile Balıkesir’in dört bir köşesindeki tüm öğrencilere iyi tatiller diledi. Öğrencilere tatilde bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Şıldak 7 Şubat’ta başlayacak ikinci döneme zinde bir şekilde dinlenmiş olarak başlamalarını istedi.

Karne töreninin ardından Erdek İlçesindeki planlanan ve yapımı devam çalışmaları yerinde gören Vali Hasan Şıldak, Avukat Hasan Tozun İlkokulu İnşaatı, Uygulama Oteli Proje Alanı, İlçe Jandarma Komutanlığı Hizmet Binası İnşaatı ile Kapıdağ Anadolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Alanında incelemelerde bulundu.

İlçe programı kapsamında basın mensuplarına açıklamada bulunan Şıldak, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının aksamaya uğramadan başarıyla tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Vali Şıldak, “İlimizde 190 bin öğrencimiz ve 16 bin 500 öğretmenimizle birlikte yüz yüze eğitimin hiçbir aksamaya uğramadığı, ciddi bir sıkıntı yaşanmayan güzel bir eğitim dönemi geçti. İkinci yarıyılda çok daha iyi şartlarda başarıyla, verimle çocuklarımız sınıfları ile buluşacak.” şeklinde konuştu.

Bugünkü programıyla Erdek İlçesinde planlanan ve yapımı devam eden çalışmaları yerinde incelediğini söyleyen Şıldak, “Bugün Erdek İlçemizdeki kapsamlı programla, İlçe Jandarma Komutanlığımızın inşaatı süren binasında inceleme yaptık. Yaz ortalarına doğru tamamlanacak İlçe Jandarma Komutanlığı, yeni yerinde çok daha verimli ve güçlü bir şekilde hizmet verecek. İlçemizde eğitimle ilgili planladığımız çalışmaları da yerinde gördük. 18 Eylül Ortaokulumuz deprem tahkiki açısından yetersiz olduğundan yıkılarak aynı yere 12 derslikli bir ortaokul yapacağız. Bu çalışmamızın 2022 yılı içerisinde yapımına başlanacak. Yine aynı alanda bulunan ve yıkımı gerçekleştirilen eski öğretmenevinin yerine Milli Eğitim Bakanlığımızın onayıyla bir uygulama oteli yapmayı planlıyoruz. Ayrıca incelemede bulunduğumuz Avukat Hasan Tosun İlkokulu binamızın inşaatı da çok kısa bir süre içerisinde çocuklarımız burada eğitime kavuşması için tamamlanmış olacak. Yaptığımız istişarelerle mevcut olan Kapıdağ Mesleki Teknik Lisemizin bir bölümünün eğitim gördüğü bina da onarımını yaparak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü buraya taşımayı planlıyoruz. Erdek Düzler mevkiinde bulunan Teknik Öğretmenler Lisesi Kampında yaptığımız incelemede, uzun yıllar önce kullanılan ve o yılların şartlarında turizme hizmet vermiş kamp alanının artık kullanılamaz duruma geldiğini gördük. Burada da yapacağımız çalışmalarla günü birlik ve konaklamalı olarak daha modern bir şekilde öğretmenlerimize, öğrencilerimize hizmet verecek şekilde düzenlemeyi hedefliyoruz. Kapıdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin de yeni yapılacak yerinde incelemede bulunduk. Burada arsa üzerinde bulunan eski askeri lojmanların yıkımını gerçekleştirdikten sonra yeni okul binamızın ihalesini yaparak yapımına başlayacağız. Bu çalışmalarda Büyükşehir Belediyemiz de bize destek veriyor. Erdek İlçemizdeki pek çok devlet yatırımında; kurumlarımızın katkıları, yerelde oluşturduğumuz güç birliği, Bakanlıklarımızın sağladığı imkânlar ve hükümetimizin destekleri sayesinde çok önemli gelişmeler hızlı şekilde gerçekleşiyor.” diye konuştu.

Hükümet Konağı yapımı ile ilgili de önemli adımlar atıldığı müjdesini veren Şıldak yapılan tüm çalışmaları Erdek’in gelişimi noktasında çok güzel haberler olarak nitelendirdi.

Vali Hasan Şıldak, basın mensuplarına yaptığı açıklamanın ardından Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu ile birlikte programı kapsamında esnafla ve vatandaşla bir araya geldi. Vali Şıldak, esnafa hayırlı ve bol kazançlar diledi. Temaslarında İlçede ilgiyle karşılanan Şıldak vatandaşlarla sohbet etti.

Vali Hasan Şıldak Erdek İlçesi programına Bölge Güvenlik Toplantısıyla devam etti. Bandırma, Erdek, Gönen ve Manyas İlçelerindeki asayiş ve trafik konularının ele alındığı Vali Şıldak başkanlığında yapılan toplantıya Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Manyas Kaymakamı Koray Çelik, İl Jandarma Komutanı J. Kd.Alb.Tarık Hekimoğlu ile i̇lçelerin Jandarma Komutanları, Emniyet Müdürleri, Bandırma ve Erdek Sahil Güvenlik Komutanları katıldı.

Toplantıda dört ilçenin 2021 yılındaki olay sayıları, olay türleri, asayiş, narkotik ve trafik ile ilgili konular, olayların analizleri ve ilave olarak alınacak önlemler geniş şekilde ele alındı. Vali Şıldak, toplumun huzuru ve güvenliği, günlük hayatında hiçbir endişe taşımadan hareket edebilmesini en önemli öncelik olarak gördüklerini, bunu sağlamak İçin bütün güvenlik birimlerinin en yüksek kapasiteyle çalıştıklarını ifade etti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments