Cuma, Temmuz 12, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriVali Şıldak Koruyucu Aileler ve Çocuklarıyla İftarda Buluştu

Vali Şıldak Koruyucu Aileler ve Çocuklarıyla İftarda Buluştu

-

Vali Hasan Şıldak, Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte çeşitli sebeplerle ailesinden ayrılan çocuklar ve onlara can bağı olarak sıcak bir aile ortamında hayata hazırlayan koruyucu ailelerle bir araya geldi.

İlimizde öncülük ettiği sosyal çalışmalarla toplumun incinebilir kesimlerine devletin şefkatli elini uzatan Vali Şıldak, ‘Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesi’nin bileşenleri arasında yer alan korunmaya muhtaç çocukların aile ortamına kavuşması için koruyucu aileliğin yaygınlaştırılmasını destekliyor.

Vali Şıldak, manevi duyguların gün yüzüne çıktığı, insanların birlik ve beraberlik içinde olduğu Ramazan Ayında, bu güzel duyguların paylaştıkça gönüllerin zenginleştiğini dile getirdi. Şıldak, “Balıkesir’de büyük bir sorumluluk üstlenerek çocuklarımıza kucak açan 196 ailemiz var. Ailelerimizden 96’sı burada bulunuyor. Sizler övülesi ve takdir edilesi bu davranışınızla toplumumuza örnek oldunuz. Sizlerin fedakârlığınıza gönülden teşekkür ediyor, İlimizdeki koruyucu aile sayılarımızı yükseltmek için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Neşe dolu çocuk seslerinin yankılandığı Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirilen programa Vali Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı İrfan Demiröz, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost katıldı.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete