Pazartesi, Haziran 24, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriDursunbey Yolunda Acı Kaza

Dursunbey Yolunda Acı Kaza

-

İlimiz Kepsut- Dursunbey Karayolunda 11 Haziran Cumartesi günü saat 11.30 sıralarında minibüs ve süt tankerinin çarpışması sonucu kaza meydana geldi.

Kaza haberini alır almaz olay yerine giden Vali Şıldak, yetkililerden ilk bilgileri aldı. Dursunbey’den Balıkesir’deki bir düğüne gitmek için yola çıkanların içinde bulunduğu minibüs ile karşı yönden gelen süt taşıma tankerinin çarpıştığı kazada olay yerinde 6 kişi vefat etti, 12 kişi yaralandı. Hastaneye sevk edilen yaralılardan durumu ağır olan 2 kişi ilerleyen saatlerde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Vali Şıldak basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Olay yerinde 6 vatandaşımızı kaybettik. İlk anda hastaneye sevk edilen 12 yaralı vatandaşımızdan 2 kişiyi yapılan müdahalelere rağmen kurtaramadık. Kazanın oluş nedeni ise tek yönlü bir yolun yağmurdan dolayı kaygan olması. Süt tankerinin şerit ihlali yapmış olabileceği bildiriliyor. Çok üzüntülüyüz, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi.

Vali Hasan Şıldak, olay yerindeki ilk bilgileri almasının ardından hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine baş sağlığı dilemek üzere Dursunbey Devlet Hastanesine gitti. Vatandaşların zor anlarında her zaman yanında olan Vali Şıldak, Dursunbey’in Çınar Mahallesinde defnedilen minibüs şoförü Süleyman Altınyurt’un cenazesine katıldı. Aileye baş sağlığı dileyen Vali Şıldak, yaralılara acil şifalar dileklerinde bulundu.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete