Pazartesi, Nisan 15, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriHavran'da Cumhuriyet coşkusu

Havran’da Cumhuriyet coşkusu

-

Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı dolayısıyla 28 Ekim Cuma günü İlçe Kaymakamı Enver Özderin ve Belediye Başkanı Emin Ersoy’un Atatürk anıtına çelenk sunması ile başladı.

Sabah saat 10.00’da Kaymakamlık Makamında bayram tebriklerini kabul etmesi ile devam eden program Kaymakam, Belediye Başkanı, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve halkın katılımı ile Kızılay Meydanında yapılan tören ile devam etti. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kaymakam ve Belediye Başkanı öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajının okunmasının ardından Kaymakam Özderin günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Daha sonra ortaokul ve lise öğrencileri şiirlerini okudu. Okunan şiirleri Halk oyunları ekibinin hazırlamış olduğu folklor gösterisi takip etti.

Muzaffer Leman Akpınar Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ront gösterisi ilgiyle izlendi. Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu sevimli gösteri izleyenlerden büyük alkış aldı.

Ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları çerçevesinde ilçemizdeki yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Resim kategorisinde dereceye giren ilkokul öğrencilerine ödüllerini Kaymakam Enver Özderin, şiir kategorisinde dereceye giren ortaokul öğrencilerine ödüllerini Belediye Başkanı Emin Ersoy ve kompozisyon kategorisinde dereceye giren lise öğrencilerine ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Vural verdi.

Program Havran Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde kutlamaya katılan öğrenci gruplarının geçit töreni ile sona erdi. 

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete