Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriBalıkesir’in Uluslararası Tanıtımında Yeni Bir Değer: Aeneas Kültür Rotası

Balıkesir’in Uluslararası Tanıtımında Yeni Bir Değer: Aeneas Kültür Rotası

-

otası’nın Balıkesir ve Türkiye için önemine dikkat çeken Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, bölgenin zengin coğrafyasının kültürel ve tarihi değerleri ile zenginliğini ortaya koyma hedefleri doğrultusunda şimdiye kadar yapılanları ve konu hakkında gelecek hedeflerini anlattı. Tüm ilgili paydaş kurumlar ile iş birliği içerisinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının da destekleriyle çalıştıklarını dile getiren Vali Şıldak, bu çerçevede bölge için hayal edilenlerin kısa bir süre içerisinde gerçekleştireceğine inandığını belirtti.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş da yaptığı değerlendirme konuşmasında üniversite olarak şehirle iş birliği çalışmalarına verdikleri öneme değinerek, Aeneas Kültür Rotası faaliyetlerinde de üniversite olarak gereken katkıyı sunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir de değerlendirme konuşmasında Balıkesir’in zengin tarihi ve turistik değerleri bulunduğunu ifade ederken, yapılan çalışmalara üniversite olarak desteklerinin süreceğini söyledi.

Etkinlik; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir tarafından panelistlere plaket takdimi ile sona erdi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete