Pazartesi, Şubat 26, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün Seçtikleri2022 YILI BOYUNCA SOKAKTAKİ BİNLERCE CAN DOSTA TIBBİ MÜDAHALE

2022 YILI BOYUNCA SOKAKTAKİ BİNLERCE CAN DOSTA TIBBİ MÜDAHALE

-

Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sokaktaki can dostlarına hizmet sunmaya devam ediyor. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in titizlikle özen gösterdiği konular arasında olan, 2022 yılı boyunca sokakta yaşayan binlerce can dostu için seferber olan ekipler kısırlaştırmadan, kuduz aşısına, iç dış paraziter uygulamalara kadar birçok konuda başarılı operasyonlara imza attı.

Hayvan dostu Ayvalık Belediyesi, bünyesindeki veteriner hekimler tarafından, 2022 yılı boyunca 1376 kedi ve 626 köpeğin kısırlaştırma operasyonu başarıyla gerçekleştirildi. 3700 sevimli dosta kuduz aşısı ve iç dış parazit uygulaması yapıldı.

Kısırlaştırma işlemleri için 0530 672 81 63 numaralı telefondan hayvanseverlerin randevu alması gerekiyor. Belirtilen tarih ve saatte, hayvan severlerin getirdiği kediler ve köpekler kısırlaştırılıyor. Kısırlaştırmanın yanı sıra aşı ve gerekli olduğunda tedavileri yapılarak sokaktaki can dostlar ilgilenen kişiye teslim ediliyor.

Hijyenik bir ortamda veteriner hekimler tarafından yapılan müdahalelerde sokak hayvanlarına kısırlaştırma, karma ve kuduz aşısı, tedavi, iç dış parazit uygulamaları gerçekleştirildi. Hayvanseverler Ayvalık Belediyesi’nin bu hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, vatandaşlarımızdan sokakta yaşayan hayvanlara hassas davranmalarını istiyor.

- Advertisment -