Pazartesi, Haziran 24, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriBurhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi,  bilimsel proje hazırlıyor

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi,  bilimsel proje hazırlıyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde faaliyet gösteren Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi, toplumsal katkıyı arttırmak, kurumsal kapasiteye geliştirmek ve bölgesel gelişimi hızlandırmak amacıyla uluslararası düzeyde bilimsel projeler hazırlıyor. 

Balıkesir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesince (BUBFA) hazırlanacak projeler sayesinde toplumsal katkının arttırılması, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi ve bölgesel gelişimin hızlandırılması amaçlanıyor. 

Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban başkanlığında, Finans ve Bankacılık, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası Ticaret ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde görev yapan öğretim elemanlarının iştirakiyle  bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan İlban, geçen yıl 11 farklı bilimsel proje desteği ile okula önemli bir katkı sağlandığını söyledi. 

İlban: “Böylece bölgemize ve ülkemize sağlamış olduğumuz faydanın çemberini genişletmek istiyoruz. Bu anlamda kurum yönetimi olarak hocalarımıza elimizden gelen tüm desteği sağlama sözü veriyoruz. Hocalarımızın uluslararası iş birliği ağının güçlü olduğuna inanıyoruz. Umuyorum ki bu toplantılar sayesinde önemli fikirleri uluslararası fonlar aracılığıyla destekleyerek üniversitemizi, bölgemizi, şehrimizi ve ülkemizi ön plana çıkartacağız. Bu anlamda tüm hocalarımızdan katkılarını rica ediyoruz. Süreci özellikle takip edecek ve destekleyeceğiz.“ diye konuştu. 

Toplantı esnasında Dekan V. Yardımcısı Doç. Dr. Ali Solunoğlu, kurum bünyesinde sağlanan bilimsel araştırma desteklerinin kapsamıyla ilgili öğretim elemanlarına kısa bilgi verdi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments