Pazartesi, Nisan 15, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriVali Şıldak Trafik Denetiminde Kuralları Hatırlattı

Vali Şıldak Trafik Denetiminde Kuralları Hatırlattı

-

Vali Hasan Şıldak Ramazan Bayramı öncesinde ve bayram süresince yoğunluk yaşanması beklenen ve önemli bir geçiş güzergahında yer alan Değirmenboğazı Yol Kontrol Noktasında yapılan trafik denetiminde sürücülere kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Vali Şıldak beraberinde İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Ali Yıldız ile birlikte durdurulan araçlardaki vatandaşların bayramlarını kutladı.

Bayram trafiğinin yoğunlaşmaya başladığını ifade eden Vali Şıldak, “Ramazan Bayramı öncesinde Balıkesir merkez girişindeki Değirmen Boğazı Yol Kontrol Noktasında trafikteki sürücülerimize ve yolcularımıza uyarılarda bulunduk. İlimiz genelinde bayramın huzur ve güven ortamı içerisinde geçirilebilmesi için kurumlarımızla tüm tedbirlerimizi aldık. Asayiş, güvenlik ve trafik tedbirlerimiz alanda uygulanmaya başlandı. Vatandaşlarımızdan trafikte dikkatli olmaları, hız sınırlarına uymaları, hatalı şerit değiştirme yapmamaları ve yolcular dahil emniyet kemerlerini muhakkak kullanmalarını rica ediyoruz. İnsanlarımızın sağlığı ve can güvenliği için bu kurallar hayati derecede önem arz ediyor. Vatandaşlarımızdan tek beklentimiz kurallara uymalarıdır.” şeklinde hatırlatmalarda bulundu.

Trafiğin çok canlar yaktığını, bunun en çok bayramlarda artış gösterdiğini söyleyen Şıldak, “Bu bayramda inşallah hiçbir kayıp vermeden vatandaşlarımız sevdiklerine kavuşsunlar istiyoruz. Emniyet bölgemizde asayiş ekip sayımız 741, personel sayımız 4 bin 510’dur. Trafik personel sayımız bin 9, ekip sayımız 419 olmak üzere toplam 5 bin 519 polisimiz bayram süresince görev yapmış olacak. Jandarmamız bin 439 personelle ve 481 ekiple asayiş hizmetlerini yürütecek. Trafikte 144 personel, 85 ekibimiz görev yapacak. Toplamda ise bin 583 personel ve 580 ekip, 220 araçla jandarmamız da sahada olacak.” diye bilgi verdi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete